Výhody pití vody během těhotenství

Víte o tom, že voda přenáší živiny z vašeho jídla přímo k dítěti? Rovněž odstraňuje toxiny z těla a předchází infekcím močových cest a časným kontrakcím. Zvyšuje také množství plodové vody, které je nezbytné pro růst vašeho dítěte. Odborníci tvrdí, že bychom měli každý den vypít téměř 3 litry tekutin, z nichž by 1,5 litru měla tvořit právě voda.

Význam pití vody se v těhotenství zdvojnásobuje

Konzumace vody je v těhotenství zásadní. Některé ženy omezují příjem vody, protože se domnívají, že začnou zadržovat tekutiny. Když jste ovšem zdravá, nic takového se nestane a je to přínosem. Doporučené množství vody při nějakém onemocnění vám samozřejmě v těhotenství určí váš lékař.

My však vycházíme z předpokladu, že jste fit. Pití velkého množství vody nezpůsobí ani fakt, že dítě obklopí příliš mnoho plodové vody, jak se mnozí domnívají. To je z drtivé většiny způsobeno jinými problémy, např. poruchou placenty, genetickou příčinou, střevními potížemi dětí nebo gestační cukrovkou u matky. Během těhotenství je zvýšený příjem tekutin normální a bezpečný.

Pomáhá vstřebávat živiny

Voda je nezbytná pro vaše tělo i dítě, protože pomáhá dodávat základní živiny buňkám v organismu. Voda je transportuje a zužitkuje pro zdravý růst dítěte. Během těhotenství se zvyšuje objem krve a pití dostatečného množství vody pomáhá zvládat změny spojené s graviditou. Nedostatečný příjem vody může snížit množství živin přijímaných dítětem.

Zabraňuje infekcím močových cest

Voda není důležitá pouze pro přenos základních živin do vašeho těla a dítěte, ale také k očistě těla od toxinů. Těhotné ženy často močí, proto je dostatek vody rozhodující i pro funkci ledvin a celkově močového systému. Zmírňuje také zácpu, kterou ženy hodně často trpí.

Bojuje proti závratím a únavě

Jste brzo unavená? Tento pocit si budujete sama i tím, že málo pijete. K regulaci tělesné teploty je zapotřebí dostatek vody. Z toho důvodu více pijte, udržíte sebe i dítě na fyziologické tělesné teplotě.

Shrnutí, proč je účelné pít vodu:

  • Pomáhá při vstřebávání živin
  • Zabraňuje infekcím močových cest
  • Bojuje proti závratím a únavě
  • Zabraňuje předčasným kontrakcím dělohy
  • Zvyšuje množství plodové vody
Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares