5 způsobů jak zvýšit šance na otěhotnění

Ne a ne otěhotnět? Začínáte mít obavu, jestli je vše v pořádku? Dřív než začnete stresovat, zkuste následujících 5 triků a třeba se zadaří dřív, než čekáte.

Dobře jezte

Správná výživa hraje důležitou úlohu. Nezbytný je zejména dostatek proteinů, železa, zinku, vitaminu C a vitaminu D. Nedostatek těchto látek je často spojován s nepravidelnými menstruačními cykly, a tedy nižší šancí na početí.

Pijte s mírou

Mnoho výzkumů ukazuje, že nadměrná konzumace alkoholu má vliv na plodnost jak u mužů tak u žen. Kromě alkoholu je však dobré snížit také přísun kofeinu – zdá se, že i ten ovlivňuje hladinu ženských hormonů v průběhu cyklu a snižuje šance na úspěšné oplodnění vajíčka.

Hlídejte si váhu

Extrémy na obou stranách jsou špatné – jak nadváha, tak i nedostatek tělesného tuku. Tělesná hmotnost ovlivňuje především ovulaci a také pravděpodobnost “udržení” těhotenství. Ať už jste tedy hubená jako lunt nebo bojujete s faldíky, buďte si jistá, že oboje snižuje vaši šanci na miminko.

Poznejte svůj cyklus

Normální menstruační cyklus trvá 21 – 35 dní. Důležitá však není norma, ale především to, abyste vy dokonale znala svoje tělo a jeho pravidelné procesy. Budete-li pravidelně sledovat, co se s vámi během cyklu děje a jak se na vás jednotlivé fáze projevují, budete lépe schopna předpovídat své plodné i neplodné dny a plánovat početí i bez pomocí testů a kalkulaček.

Zavřete se v ložnici

Jak jinak koneckonců otěhotnět než díky pravidelnému sexu? Dávejte si ale pozor na to, abyste ze společných radovánek neučinila pouhý hon na plodné dny a brala sex jen jako zlo nutné k početí. Pamatujte, že i váš orgasmus napomáhá k otěhotnění, a tak neváhejte – a pořádně si užívejte!

Zdroj: www.parents.com

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares