Jak uchránit své dítě před sexuálním zneužíváním

Bývalý policista a matka popisují, jak nejlépe chránit vaše dítě před sexuálním zneužíváním.

Viděli jsme na první stránky novin a slyšeli děsivé statistiky o pohlavním zneužívání dětí. Mnoho rodičů si naivně myslí, že se to jejich dítěti přece nemůže stát. Statistiky ale mluví jasně 1 z 5 dívek a 1 z 20 chlapců jsou sexuálně zneužíváni. Jak předejít tomu, aby se vaše dítě stalo další obětí? Zde je návod:

Zdůrazňujte jim to důležité

Vztah k našim pohlavním orgánům, může být složitý, ale pro dítě, je to jednoduché. Vysvětlete jim, že funkce našeho těla je velmi důležitá a že oni jsou opravdu zranitelní a proto musí být chráněni. Je to vše co vaše dítě potřebuje vědět a jejich význam je potřeba zdůraznit.

1. Strategie
Mluvte s nimi o tom, co by dělali kdyby…? Je důležité, aby bylo vašemu dítěti jasné, co dělat poté, když se něco stane, a že je nezbytné to okamžitě někomu říct. Nejdůležitější je totiž důvěra. Musí vám důvěřovat, že jejich tajemství o intimnostech budou uchovány.

2. Opakujte
Když vaše dítě chce stále dokola poslouchat své oblíbené písničky, není to proto, že to je pro vás nepříjemné. Je to proto, že to, mladé učí myslet. Využijte toho, aby se vaše dítě učilo často. Doporučuji alespoň jednou za měsíc. Když už má dítě dost, tak vám dá určitě vědět.

3. Mluvte s dětmi co nejdříve
Čím dříve začnete mluvit s vašimi dětmi o jejich ochraně, tím lépe. Podle prokázaných studií se většina sexuálního zneužívání děje mezi 3 – 8 lety.. Je důležité zahájit diskusi spíše dříve než později. Také znepokojivě rostoucí trend je z páchání trestné činnosti jiným dítětem. Chceme, aby se naše děti stýkaly už v raném věku, takže se ujistěte, že jsou si vědomi toho, jaké chování je vhodné a jaké ne.

4. Ujasněte si priority
U vzdělaného dítěte je mnohem méně pravděpodobné, že narazí na obtížné situace, protože predátoři hledají především zranitelnost. Ve skutečnosti, ticho a zranitelnost jsou to, čím se živí. Bohužel, trestný čin pohlavního napadení ve Spojených státech existuje ve všech komunitách, a to nerozlišuje z hlediska úrovně příjmů, rasu, vyznání či barvy. Podle odhadů 1 z 5 dětí bylo sexuálně napadeno ještě před tím, než dosáhly 18 ti let a mnozí odborníci říká, že to je podhodnocené. Ale není to jen o statistikách; je to o vašem dítěti! Jako rodič jste v první linii obrany proti tomuto jevu. To musí být hlavní priorita, ne?

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares