Nevyhýbejte se kojení na veřejnosti: má to své výhody 1. díl

Kojení je pro matku jakási rutina, kterou absolvuje několikrát denně. Většina matek kojí bez problémů i na veřejnosti, ale i tak by to mělo mít jistá pravidla! Kojením děťátko prospívá, tak proč mu ho odpírat? Díky mateřskému mléku získává živiny, které mu pomáhají růst.

Kojení však není prospěšné jen z hlediska složení mateřského mléka, vzniká tak i důležité pouto mezi matkou dítětem. Tuto vazbu mezi vámi a dítětem vnímáte jako láskyplný druh péče, je to tak?

Kojení z prsu vás nestojí žádné peníze

Také se jedná o pohodlnější způsob krmení dítěte, než ohřev lahví a kupování umělého mléka. Jenže mnoho maminek se bojí s dítětem cestovat, když kojí. A klade si tak spoustu otázek, např. „Není lepší se rozhodnout pro lahvičku, když jsme venku?“

Pravidelné kojení je dobré i pro matku

Je dokázáno, že kojení rychleji zotavuje z těhotenství a porodu, také s ním shodíte přebytečné kilogramy a snížíte riziko rakoviny vaječníků a prsu. Kojení je považováno za nejčistší formu výživy vašeho dítěte a má řadu výhod spojených s růstem, vývojem a imunitou.

Obsahuje potřebné živiny, ale také protilátky a další látky, jenž chrání vaše dítě před nemocemi. Ve skutečnosti je u kojených dětí méně pravděpodobné, že budou mít středoušní infekce, průjem, astma, ekzém a infekce dýchacích cest. Souvisí to také s nižším rizikem dětské obezity a cukrovkou 2. typu.

Proč kojit i na veřejnosti?

Jakékoliv narušení rytmu kojení není pro dítě optimální. A důvodů, proč kojit i na veřejnosti je hned několik. Prvním je složení mléka, které se během dne mění a vaše dítě potřebuje všechny jeho podoby. Ve skutečnosti existuje výrazný rozdíl mezi mateřským mlékem produkovaným během dne a v noci. Jsou za to zodpovědné nukleotidy, které dítěti stimulují centrální nervový systém.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares