Zatočte s viry a bakteriemi stravou, která vašim dětem jedině prospěje

Děti jsou v tomto ročním období mnohem náchylnější k infekcím a dalším zdravotním problémům. Všechny tyto nemoci moc dobře známe i na sobě, ale když trpí naše dítě, je to pro nás dvojnásobně horší. Týká se to zejména chladného počasí, které je zrádné a přináší s sebou více možností nachlazení, chřipek, infekcí hrdla, ale i žaludečních potíží. Posilněte dětskou imunitu přírodními prostředky, které je nabijí neuvěřitelným množstvím vitamínů, minerálů a antioxidantů. Jejich bezstarostný život venku můžete podpořit následovně:

Posnídat jogurt a dopovat se ovocem a zeleninou přes den

Jogurt vlastní jeden velký potenciál, slouží jako ochranný protiinfekční prostředek. Navíc obsahuje i vápník, který je důležitý na silné a zdravé kosti. Dodává pocit nasycenosti.

Ovoce je bohaté na vitamíny a antioxidanty. Výborným zdrojem je i méně známé ovoce jako guava, papája nebo klasické pomeranče a drobné lesní plody, hlavně borůvky. Na cizokrajné ovoce si dejte pozor ohledně alergií, nejprve podávejte malé kousky.

Dále pak hlavně cibule, česnek, dýně a listová zelenina. Jakou listovou zeleninu zařadit? Růžičkovou kapustu, brokolici a špenát. A co s dětmi, které takovou zeleninu nemají rádi? Připravte jim smoothie, kam mimo toho dáte ještě sladké ovoce. Získají tak přirozenou odolnost!

Doplňte bílkoviny

Živočišné proteiny obsahují esenciální aminokyseliny a jsou součástí buněk pro výstavbu imunity. Najdete je v rybách, v mléčných výrobcích jako je sýr, vejce a mléko, ale také v drůbeži. Obilniny a luštěniny děti moc v oblibě nemají, ale zkuste třeba cizrnu nebo sójové boby.

Ořechy a mandle

Strašák na alergeny? Bohužel ano a ne všechny děti je snesou dobře. Mají ovšem zdravotní výhody. Omega-3 mastné kyseliny napomáhají snižovat počty infekcí dýchacích cest. Vlašské ořechy přisypte do svačinky. Jsou dobrým zdrojem tuků.

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares