Přírodní ubrousky pro nejmenší – již nikdy více žádné opruzeniny!

Nevyhazujte zbytečné peníze za vlhčené ubrousky, když si můžete vyrobit vlastní. Navíc ryze přírodní, které nedráždí dětskou pokožku a přistupují k ní velmi šetrně. Děti mají citlivou pokožku a ke změnám dochází hodně rychle.

Postupů výroby naleznete na internetu zřejmě dost, ale většina z nich je vyrobena z papírových ručníků. Ty se vám budou hodit do kabelky na špinavé ruce. Na otírání zadečku jsou ideální vlastní, měkké a látkové domácí dětské ubrousky.

Ubrousky z látky plní funkci žínky

A opět pro ně nemusíte nikam daleko. Stačí zaentlovat kousek látky z flanelového starého pyžama nebo nějakého na dotyk příjemného povlečení. Rozhodně nic, co by se třepilo. Z látky nastříhejte čtverce.

Jakmile budete mít tohle hotové, tak už stačí připravit jen roztok, do kterého budete ubrousek namáčet. Níže uvedené suroviny propůjčují domácím ubrouskům specifické prospěšné vlastnosti. Obsahují také přírodní konzervační látku, aby ubrousky nezačaly plesnivět.

Esenciální oleje pro dětské ubrousky

Je mnoho protichůdných informací o esenciálních olejích, které jsou bezpečné pro použití u kojenců a dětí. Důvěryhodné zdroje se shodují, že jsou bezpečné tyto dva: levandule a heřmánek. Oba oleje jsou velmi účinné při zmírnění kožních problémů spojených s plenkovou vyrážkou.

Heřmánek

Heřmánek je parádní záležitostí pro citlivou pokožku dítěte. Jako přísada do tohoto domácího roztoku dětských ubrousků podporuje regeneraci pokožky a má protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají v boji proti dermatitidě.

Levandule

Levandule je obecně považována za nejvšestrannější terapeutickou esenci. Je uklidňující rovněž pro kojence. Je také nejen užitečná na vyrážky a třeba zanícenou pokožku, má ovšem i antiseptické vlastnosti.

Na výrobu ubrousků si připravte:

  • 1 šálek filtrované vody
  • ¼ lžičky oleje z vitamínu E (přírodní konzervant)
  • 1 polévková lžíce oleje ze sladkých mandlí (nebo hroznového či olivového oleje)
  • 1 polévková lžíce tekutého kastilského mýdla
  • 2 kapky esenciálního oleje z heřmánku římského
  • 3 kapky levandulového esenciálního oleje
  • 5 kapek esenciálního oleje z čajovníku (jako další přírodní konzervant)

Instrukce:

Nejprve dejte vodu, aby se nevytvořilo mnoho bublin, potom další ingredience. Ubrousky vložte do repasované nádoby na dětské ubrousky a nalijte na ně roztok.

Ubrousky by měly být vlhké, ale ne promočené. Roztok přelijte do rozprašovače a před každým použitím dobře protřepejte. Můžete také nastříkat přímo na oblast kolem plenek a potom otřít.

Štítky: , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares