Rozdíl mezi školkou a chůvou: výhody versus nevýhody 1. díl

Pro mnoho nových rodičů je rozhodnutí, kdo by měl hlídat jejich dítě stresující. Emoce pracují na plné obrátky a vrátit se do práce je pro maminky neskutečným vypětím.

Zajistit chůvu, když jsou dítěti dva roky nebo počkat na školku od tří let? Je plno rozhodnutí, kterým musíme čelit…

A bez placené mateřské dovolené zůstává mnoho rodičů bez varianty možností.

Klady a zápory denní péče

Obě možnosti, jak chůva, tak školka – mají pozitivní i negativní aspekty, ale nejdůležitější je, abyste našli takové východisko, které bude vyhovovat všem. Je zapotřebí se cítit dobře a současně pomáhat budovat sociální dovednosti dítěte.

Jenže je to také otázka peněz, co si budeme nalhávat. Státní školky jsou nejlevnější verzí, ale soukromá školka nebo přímo chůva mohou dítěti splnit více individuálních požadavků.

Školky

Výhody:

  • Nabízí hračky, knihy a další interaktivní a vzdělávací prostředky
  • Dodržuje státní předpisy a akreditační pravidla
  • Znamená více učitelů
  • Méně stojí

Nevýhody:

  • Šíření bakterií a virů, rychlý přenos nákazy
  • Není k dispozici nemocným dětem
  • Menší flexibilita
  • Častější nehodovost

Stále platí, že ve školkách je silnější poskytování sociálních dovedností dětí. Děti se mohou učit a růst s ostatními dětmi. Jsou správně stimulovány a sbírají zkušenosti.

Většina center péče o děti nabízí širokou škálu hraček , knih, her a jiného vybavení. A denní péče poskytuje příležitosti ke kreativní hře s výtvarnými potřebami, vzdělávacími hrami a stavebnicemi.

Některé školky také přivádějí děti na další aktivity – hudba, cvičení, atd. Tyto položky jsou obvykle zahrnuty ve vašich měsíčních nebo ročních nákladech, takže nemusíte platit nic navíc. V soukromých školkách pak třeba i výuku angličtiny.

Státní předpisy a akreditace

Centra denní péče musí dodržovat státní předpisy týkající se bezpečnosti, personálního obsazení, hygieny a prostorových otázek.

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares