Jak zabránit tomu, aby batole bezdůvodně „fňukalo“

Děti nemohou komunikovat tak, jak to dělají ostatní lidé, minimálně do tří let. Pokud tedy máte ufňukané batole, nepovažujte to vždy za záchvat vzteku. Místo toho děti používají fňukání jako formu komunikace, aby ostatním lidem řekly nebo vyjádřily své nepohodlí nebo frustraci. Ale často fňukání může otestovat trpělivost rodičů. Co tedy v takových situacích dělat, abyste své batole zvládli?

Zůstaňte v klidu, buďte trpěliví

Pokud vaše dítě fňuká, má to svůj důvod. Nenechte se fňukáním obtěžovat, bez ohledu na to, jak těžké to bude. Jste jediný, kdo dokáže pochopit fňukáníní svého dítěte. Také se nestanete špatným rodičem jen proto, že vaše dítě často fňuká. Proto se zhluboka nadechněte, zůstaňte v klidu a buďte trpěliví. Pokud vás situace vyčerpává, dejte si pauzu. Dejte dítě svému partnerovi, jděte na procházku a vraťte se. I 10minutová přestávka vám vrátí zdravý rozum.

Kojení může pomoci

Kojení nejen poskytuje vašemu dítěti tolik potřebnou výživu, ale je také obdobím vazby mezi matkou a dítětem. Až bude vaše dítě příště fňukat, stačí je držet v náručí a krmit. Kontakt kůže na kůži a tlukot vašeho srdce mohou uklidnit vaše dítě.

Naučte své dítě základní, ale užitečné komunikaci

Můžete přimět své dítě, aby se naučilo jednoduché zvuky nebo výrazy, aby vyjádřilo konkrétní emoce. Například, když dítě fňuká, můžete ukázat láhev s mlékem a zeptat se: „Máš hlad?“. Pokud dítě přestane plakat a natáhne se pro láhev, pak jste právě napravili fňukání svého dítěte!

Můžete své dítě naučit o takových vztazích mezi věcmi a příčinami a následkem pomocí jednoduchých slov a znakového jazyka.

Ať tak či onak, kladení otázek, používání verbálních narážek a základních znaků a zvuků jsou skvělé způsoby, jak přimět vaše dítě komunikovat.

Přehrajte nějaké zvuky

Zvuky z dětských hraček nebo hudby mohou pomoci rozptýlit dítě a zastavit jeho kňučení. Až bude vaše ratolest příště kňučet, pusťte si nějakou pikantní a chytlavou hudbu, která odvede jejich pozornost.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares