S tímto přípravkem budete prach utírat s radostí, navíc se nábytek bude i lesknout

Máme-li být upřímní, utírání prachu nepatří zrovna mezi činnosti, které vykonáváme s oblibou. Je to zdlouhavé a náročné. Vše z polic a ostatního nábytku dát stranou, pak otřít a zase zpět. Nikoho to nebaví, pokud ovšem nejste fanatik do úklidu!

Berte to tak, že není zdravé ho vdechovat a také pro krásu dřeva je potřeba prach otírat. Když přijde návštěva, je to navíc trapné, mít někde usazený prach.

Zkuste tento domácí sprej a budete nadšení

Komerční přípravky z obchodů bývají dost často škodlivé pro naše zdraví i životní prostředí. Mohou sice obsahovat přírodní vosky, ale mimo toho i jiné chemické vonné látky a další složky. Neplaťte za nehospodárné obaly, když můžete mít při ruce tento zázračný sprej!

Nábytek se bude lesknout a zůstane krásný, jako nový

Sprej, který si vyrobíme je přírodní, sladce voní a nezanechává ani kluzkou podlahu. Můžete jej použít i na dřevěné parkety.

Budete potřebovat:

  • ⅓ šálku vody
  • ½ lžíce tekutého kastilského mýdla
  • 8 kapek esenciálního pomerančového oleje
  • 4 kapky esenciálního oleje z cedrového dřeva
  • 4 kapky citronového esenciálního oleje
  • lahvičku s rozprašovačem

Postup:

Smíchejte všechny ingredience v lahvičce s rozprašovačem a dobře protřepejte, aby se směs promíchala.

Použití:

Před stříkáním dobře protřepejte. Nastříkejte domácí rozprašovací sprej na měkký suchý hadřík a otřete dřevo dočista. Pokud chcete současně i vyleštit dřevěné povrchy, můžete do spreje přidat ¼ – ½ lžičky olivového oleje pro větší lesk.

Ingredience lze snadno zdvojnásobit nebo ztrojnásobit, pokud chcete naplnit větší lahvičku s rozprašovačem. A když nemáte při ruce dostatek hadříků, klidně si na ruku oblékněte starou ponožku, nastříkejte na ní sprej a prach s ní jednoduše setřete.

Nyní již víte, jak udržovat domácnost bez nečistot na nábytku. Je to zcela přírodní a navíc i voňavý prostředek, který můžete bez obav čichat, zatímco s ostatními produkty z obchodů si raději vezměte kolíček na nos…

Štítky: , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares