Znáte jednodušší rutinu v péči o krásu, než je citron? Italové o něm vědí moc dobře!

Mohla by sklenice citronové vody udržet na uzdě vaší pleť? Kolem žlutého citronu je humbuk a nikdo přesně neví, kam až sahají jeho účinky v estetické péči. Zda ovšem skutečně funguje ve všech oblastech, jak je uváděno, bude lepší vyzkoušet na sobě.

Na co všechno citron působí?

Někomu citron zlepšuje trávení, zmírňuje nadýmání a zabraňuje zácpě….jiní zase poukazují na výhody související se zdravím pokožky. Citron by totiž mohl být účinnou zbraní proti stárnutí pleti (snižuje tvorbu vrásek) a napomáhá vyléčit akné.

Sklenice vody s citronem je na oko atraktivnější a lahodnější

Je to zkrátka a jasně způsob, jak si pitnou vodu učinit lákavější. Kdo pije vodu s citronem potvrzuje fakt, že vody je tak schopen vypít daleko více. Citron se tak může stát rutinní záležitostí. Zkuste s ním začít tak, že vypijete např. dvě sklenice vlažné vody, kam ho vymačkáte. Někdo se po pití vody s citronem doslova prozáří, jelikož voda s citronem vyplaví z těla i škodlivé toxiny.

Hydratace je obecně trendy a stává se nejnovější lukrativní hranicí ve wellness centrech. Elektrolytové vody jsou toho důkazem. Citron je navíc velmi osvěžující a rychle zažene žízeň. Voda s citronem je neškodná a na rozdíl od nesčetného množství komerčních možností hydratace, je současně i snadno dostupná.

Ze světa

Pití citronové vody pochází z Itálie. Italští domorodci pijí nápoj zvaný „canarino“, který si hýčkají jako digestivum po jídle, jelikož ustaluje podráždění žaludku a je i zabijákem nachlazení.

Směs se připravuje kombinací vroucí vody s citronovou kůrou, bobkovým listem a kapkou medu. Jedná se o starodávnou medicínu používanou již italskými babičkami k okamžité úlevě jejich blízkým.

Inovace nápoje

V posledních letech se mladší Italové vydali po amerických stopách a přetvořili jej jako detoxikační nápoj (často užívaný pro předešlé prohýřené noci s jídlem a alkoholem). Někteří do něj začali přidávat zázvor, mátu nebo kurkumu, aby prohloubili intenzitu chuti a maximalizovali zdravotní benefity.

Ze zdravotního hlediska je vitamín C důležitý pro celkové trávení a napomáhá vstřebávání vitamínů, jako je železo. Působí také jako lehké projímadlo, což znamená, že pokud se každodenní pijáci citronové vody cítí lehčí, pravděpodobně to není jen v jejich hlavě…

Štítky: , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares