5 chyb, které děláte při plavání s dítětem

Chystáte se v létě k vodě? Vyhněte se těmto 5 chybám, které ohrožují bezpečí vašeho dítěte.

Nebuďte lehkovážní k tomu, kdy a jak vaše díte vstupuje do vody

Naučte své dítě, že před vstupem do vody je potřeba se vás nejprve zeptat, vzít si plovací pomůcky apod. Tak zajistíte, že váš drobeček nebude skákat do vody jak se mu zamane. Vy budete mít přehled a dítě bude v bezpečí.

Nedovolte, aby vaše dítě rozhodovalo, kdy se jde do vody

Dejte dítěti najevo, že o tom, kdy se jde do vody rozhodujete jen a výhradně vy. Voda není jen zábava, ale především také místo plné nebezpečí. Ujistěte se, že si je toho vaše dítě vědomo.

Plavecký kruh či křidélka zajistí bezpečí dostatečně

Pozor, tyto plavecké pomůcky se mohou používat jen při neustálém dohledu rodičů. Dítě se z nich může lehce vysmeknout a než se nadějete už může být pozdě. Raději dbejte na to, aby se dítě pohybovalo vždy na mělčině a do hlubších vod ho pouštějte jen s řádně upevněnou plaveckou vestou.

Neučte děti plavat jen s brýlemi

Naopak, pracujte na tom, aby byly schopny pod vodou otevřít oči. To může pomoci v případě, kdy dítě nenadále uklouzne a spadne do vody. Bude-li umět otevřít oči a rozhlédnout se, snadněji se bude orientovat a nají směr ven z vody.

Nedopusťte, aby váš strach přešel na dítě

Nepanikařte pokaždé, když se dítě na vteřinku ponoří pod vodu. Naopak vytvářejte v nich pocit zdravého sebevědomí a motivujte je, aby se naučily plavat co nejrychleji a co nejlépe. O takové dítě se příště už nebudete muset tolik bát.

Zdroj: www.parenting.com

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares