Co je klíčem k úspěchu hubnutí po padesátce?

Ať se to již týká vás samotných nebo babičky či dědečka, všichni víme, že s pokročilejším věkem je šance na zhubnutí nižší. Je vám líto, když si prohlížíte staré fotografie a vidíte se, jak jste byli štíhlí?

Hubnutí v post-produktivním věku není tak snadné, zároveň to však není nemožné. Je přirozené, že se váš metabolismus zpomaluje a nespaluje kalorie ani tuk jako tomu bylo kolem dvacítky.

Jak na svou optimální váhu?

Bez ohledu na váš věk je zcela jistě možné se na svou původní váhu vrátit, ale chce to nejprve porozumět vašemu tělu.

Zde jsou tři tipy, jak na hubnutí po padesátce:

Aerobní cvičení

Chcete-li zhubnout, musíte se věnovat cvičení, které vám pomůže spálit kalorie. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout jsou tyto aktivity: plavání, jízda na kole nebo dokonce běhání. Můžete začít procházkami.

Krása aerobního cvičení spočívá v tom, že rozproudí srdce a krev. Navíc není od věci se dostat ven do přírody. Nepotřebujete k tomu žádné extra vybavení, což je výhoda.

Pro dosažení nejlepších výsledků se doporučuje cca 150 minut středně silného až intenzivního tréninku, ale pozor – v deseti minutových i delších intervalech.

Pokud se vám nechce cvičit samostatně, klidně si najděte kamarádku(a) na běh. Pomůže vám to se vzájemně motivovat.

Silový trénink

Ke spalování kalorií a k hubnutí pomáhá také silový trénink. Čím více svalových skupin zapojíte, tím lépe. Vhodné je zařadit dva silové tréninky, které jsou zaměřeny na hlavní svalové skupiny těla.

K silovému tréninku se využívá vlastní váhy nebo závaží, to vyvolává potřebný odpor při cvičení. Možná se budete divit, ale po tomhle zápřahu, pálí tělo kalorie ještě dávno po tom, co již necvičíte, např. ve spánku!

Chcete-li začít se silovým tréninkem, konzultujte cviky s osobním trenérem. Když vám je určí specialista, víte přesně, že vám nezpůsobí žádnou újmu.

Nevhodné jídlo

Starší lidé mají problém s váhou, když pokračují ve stejných stravovacích návycích jako dříve. Tím pádem přibírají a nejsou na to zvyklí. Nemusíte se čas od času vyhnout tomu, co máte rádi. Nicméně si uvědomte, že budete na sobě muset tvrději pracovat, než tomu bylo.

Štítky: , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares