Máte doma mazlíčka? Zvyšujete tím imunitu vašeho miminka

Nedávná studie zjistila, že vaši chlupatí mazlíčci mohou příznivě působit na zdraví vašeho miminka. Mohou dokonce zabránit alergiím nebo obezitě!

Vědci odhalili spojitost mezi přítomností domácích mazlíčků a zvýšeným výskytem zdraví prospěšných bakterií u novorozeňat. Studie porovnávala miminka, která se setkávala s domácími mazlíčky už v průběhu těhotenství, až po narození, nebo vůbec ne. Tým vědců dospěl k překvapivému závěru, že výskyt důležitých trávících bakterií byl daleko vyšší u novorozeňat, která se již během těhotenství nebo po narození dostávala do kontaktu se zvířaty. Zároveň měly tyto děti také menší výskyt bakterií, které mohou způsobovat nebezpečné infekce.

“Náš výzkum prokázal značnou souvislost mezi vlastnictvím domácích mazlíčků a přítomností bakterií u novorozeňat. Bude však potřeba provést ještě další výzkumy, aby se mohlo prokázat, zda má tato skutečnost dopad na budoucí zdravotní vývoj dítěte,” říkají vědci z univerzit v Torontu, Albertě a Britské Kolumbii, kteří výzkum prováděli.

Střevní bakterie hrají důležitou úlohu v celkovém zdravotním stavu člověka. Jejich počet a kvalita může být u dětí ovlivněna celou řadou faktorů – včetně způsobu porodu, toho, zda je dítě kojeno, či zda matka brala během těhotenství antibiotika. Dřívější studie již prokázaly, že existuje spojitost mezi nízkým množstvím střevních bakterií a zvýšenou pravděpodobností alergií či obezity.

Zdroj: babylondon.co.uk

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares