Jak si vyrobit zklidňující krém na spálení od slunce?

Bez ohledu na to, jak pečlivě používáme opalovací krémy, spálit se na slunci můžeme. A bývá to dost často právě na začátku léta, kdy je naše pokožka na přijímání prvních dávek slunečních paprsků nejcitlivější.

Nemusíte mít zrovna tu nejsvětlejší pleť na světě, aby se tak stalo. I z toho důvodu přinášíme náš speciál o tom, jak si eventuálně pomoci touto „homemade“ emulzí.

Plno lidí se ani nevystavuje slunci tak, že se opalují na lehátku nebo jsou u vody. Zrádné jsou i činnosti kolem zahrady, kdy se „opalujete“ takříkajíc nedobrovolně, skloněni např. u záhonků a zalévání.

Náš přírodní krém z aloe vera utiší bolest, pnutí pokožky a zbaví pocitu horkosti.

Jaké přírodní složky jsou ideální na výrobu?

Červený palmový olej poskytuje pokožce značnou úlevu a má extrémně vysoký obsah vitamínu E, triglyceridů, karotenu, zdravých tuků a antioxidantů. Všechny tyto složky pomáhají červenému palmovému oleji proniknout do hlubokých vrstev pokožky a hojit ji.

Levnější je pak verze kokosového oleje – udržuje rovnováhu, podporuje regeneraci kožních buněk a vlhkost. Pro efektivnější výsledky je ovšem lepší použít oba oleje.

Bambucké máslo snižuje zánět a obsahuje vitamíny a živiny, které podporují celkové zdraví pokožky.

V tomto receptu jsou také zahrnuty éterické oleje – helichrysum a levandule.

Složení:

  • 30 gramů kokosového oleje
  • 30 gramů červeného palmového oleje
  • 60 gramů bambuckého másla
  • 60 gramů gelu z aloe vera
  • 20 kapek éterického oleje helichrysum
  • 10 kapek levandulového éterického oleje

Instrukce:

V malé nádobce smíchejte oleje a bambucké máslo. Můžete tak udělat v mikrovlnce nebo na sporáku ve vodní lázni. Dobře promíchejte a přidejte gel z aloe vera a kápněte éterické oleje.

Finální krém je celkem mazlavý, ale když ho necháte úplně vychladnout a skladujete jej v chladničce, bude mít normální konzistenci. V ledničce vydrží celé léto, cca ty dva měsíce.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares