Co jíst, abyste měla krásné vlasy a pokožku?

Chcete mít lesklé a zdravé vlasy? Existují i jiné a levnější způsoby, než sáhnout po nějakém přípravku v regálu supermarketu. Stačí k tomu konzumovat ty správné potraviny obsahující hlavně zinek a železo. I když neumí vlasy prodloužit nebo zesvětlit, dokážou vlasy posílit a zahustit. Výsledkem je také zářivá pokožka bez chybičky.

Špenát, brokolice

Dvě super zelené ingredience, které na vlasy působí jako balzám. Obsahují hodně vitamínu A a C, což je pro vaši kštici hotovým balzámem.

Celozrnné produkty

Zařaďte do jídelníčku celozrnné suroviny a budete mít užitek z vitamínů i minerálů, je tu zejména zinek, železo a vitamín B.

Luštěniny

Čočka a fazole jsou plné bílkovin, které podporují růst vlasů, plus zinek a železo vede k posílení vlasů.

Mořské ryby

Omega-3 mastné kyseliny v rybách vyživují vlasy a blahodárně působí také na pokožku. Ústřice a losos v sobě zahrnují také železo a vitamín B12.

Mrkev

Přidejte mrkev do salátů nebo jí rozkrájejte na nudličky a jen tak za syrova chroupejte. Zajistíte si tak příjem vitamínu A a vaše vlasy vám za to poděkují.

Ořechy

Ořechy jsou výborné i z toho důvodu, že vlastní celou řadu vitamínů a minerálů. Brazilské ořechy jsou bohatou zásobárnou selenu – ten je pro pokožku hlavy parádní vzpruhou. Vlašské ořechy zase mají za úkol vlasy zvlhčit.

Maso

Kuřecí a hovězí maso jsou skvělým zdrojem bílkovin pro posílení vlasů a prevencí poškození.

Vejce

Další vynikající zásobárnou proteinů jsou vejce – poskytují tělu tolik potřebný vitamín B12, ten vyživuje pokožku a vlasy.

Mléko

Zdravé vlasy potřebují vápník, proto by měla vaše strava být bohatá na nízkotučné mléko, jogurt a sýr.

Voda

Dobře hydratované tělo se rovná dobře hydratovaným vlasům. Snažte se vypít osm sklenic vody denně, abyste udrželi své tělo a vlasy v bezvadné kondici.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares