Klady a zápory nošení podprsenky

Jakou roli hraje vaše podprsenka? Nosit či nenosit? Prsní žláza se skládá ze žlázové tkáně a tuku a je podporována Cooperovými vazy, což je pojivo. Tvar prsou je dán poměrem tkáně a tuku, což vysvětluje i fakt, proč jsou prsa u každé ženy jiná. Rozhodnutí, zda nosit či nenosit podprsenku je na vás, ale přečtěte si, kdy to může i škodit.

Velká prsa volají po podprsence

Pokud nebudete podprsenku nosit, zaděláváte si tím na bolesti zad nebo šíje. Tíha prsou totiž přitahuje lichoběžníkový sval, který vede od zadní části krku k ramenům a dolů do horních partií zad. Dobře padnoucí podprsenka by měla pomoci udržet váhu prsou a odlehčit práci svalům. Ramínka by se vám neměla zarývat do ramen, opět to má vliv na bolest krku a zad. Podprsenku si na noc sundavejte, zlepšuje se tím krevní oběh mezi prsy a zády a zmírňuje podráždění pokožky. Na krátké intervaly si jí můžete dát dolů i doma.

Zlepšuje postavení těla

Je ovšem nutné mít podprsenku, která splňuje správné předpoklady, zejména dobrou velikost. Špatně zvolená podprsenka způsobuje bolesti prsou. Nesprávně nasazená podprsenka může zhoršit svalové napětí, způsobuje ztuhlost a ovlivňuje proudění vzduchu přes hrudník. Jak poznáte, že máte tu pravou podprsenku? Úplně zapomenete na to, že jí na sobě máte a skoro vůbec jí necítíte.

Náchylnost na ochabování svalstva

Pokud nebudete nosit podprsenku a stane se to pravidlem, vaše prsa mohou začít mít tendenci ochabovat. Děje se to na základě oslabení Cooperových vazů. Pokles prsou se také dává do souvislosti s věkem, vyšším indexem tělesné hmotnosti (BMI), těhotenstvím a kouřením. Zajímavé, že kojení rizikovým faktorem ve studii nebylo.

Při cvičení do sportovní podprsenky

Pokud nemáte při cvičení sportovní podprsenku, mohou se vaše prsa „houpat“ jako nekontrolovatelné závaží. Může to také změnit způsob vašeho pohybu, což by mělo za následek bolesti páteře. Když budete cvičit bez podprsenky delší dobu, nedivte se, že se na vašich prsou objeví strie a vnitřní jizvy. Podprsenkou tak zabráníte mikrotraumatům prsní tkáně.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares