Podlehnete kouzlu vaječné stravy? Křepelčí vajíčka můžete zařadit do stravy i dětem

Křepelčí vejce jsou velmi výživná a zdravá. Navzdory skutečnosti, že jsou miniaturnější než slepičí vejce, mají podobnou chuť, ale o něco vyšší cenu. Ve srovnání s nutriční úrovní jsou sice kaloričtější, ovšem zase bohatší na živiny – vápník, fosfor, zinek a železo.

Jsou vynikajícím dětským občerstvením. Dají se použít také na pohoštění pro přátelé jako předkrm před večeří. Jsou lehká a hodí se zejména do salátu nebo sendviče. Rozklepněte je klidně na pánev a usmažte jako volská oka. Naleznete tu zdroj selenu, vitamínu B2 a B12 včetně cholinu. Díky tomu jsou výhodná i v boji proti různým degeneračním poruchám.

Výhody zařazení křepelčích vajec do stravy

  • Prevence anémie, Alzheimerovy choroby a demence
  • Zvýšení svalové hmoty
  • Omezují výskyt svalových hypertrofií
  • Podílí se na tvorbě červených krvinek
  • Udržují zdravé očí
  • Podporují růst u dětí
  • Posilují imunitní systém, kosti a zuby
  • Zlepšují kardiovaskulární funkce a předchází předčasnému stárnutí

Jak vařit křepelčí vejce

Do hrnce nalijte trochu osolené vody a jakmile se začne vařit, pomalu do ní po jednom vložte křepelčí vajíčka. Vařte pod pokličkou cca 3 až 5 minut.

Jak je oloupat

Pro snadnější oloupání umístěte vajíčka do studené vody, kde je nechte chvíli odstát. Okapaná je položte na stůl a kruhovými pohyby s malým vyvinutým tlakem ruky, uvidíte, jak praská skořápka. Tu jednoduše odstraňte jako u klasických vajíček.

Tipy, co z křepelčích vajec

Křepelčí vejce slouží k vytvoření velmi kreativních a zdravých pokrmů. Skvěle chutnají v kombinaci s uzeným lososem a cherry rajčátky. Připravte si z nich třeba lahodný salát.

Chutnají báječně se syrovou i vařenou zeleninou. Nezapomeňte na dresink, který dodá pokrmu nový rozměr. Udělejte ho na přírodní bázi s jogurtem a smíchanými bylinkami. Nutriční hodnota křepelčích vajec stoupne o další živiny.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares