Světlicový olej: díky kyselině linolové vám odpadnou problémy s pletí

Světlicový olej bohatý na prospěšnou kyselinu linolovou nabízí vaší pokožce mnoho výhod. Hravě totiž zvládá boj proti akné, vráskám a suché pokožce. Pomáhá také hojit rány a umí zesvětlit i kůži. Zlepšuje taktéž bariérovou funkci pokožky, která je ohrožena nedostatkem esenciálních mastných kyselin.

Světlicový olej je obecně dostupný ve dvou druzích – s vysokým obsahem kyseliny linolové nebo olejové. Zatímco světlice barvířská je zdrojem kyseliny olejové, je vzpruhou pro suchou pokožku.

Získává se ze semen světlice barvířské (jednoleté rostlinky podobné bodláku), která vlastní až 70 % extraktu a s vaší pokožkou dokáže doslova zázraky.

Akné

Nízká hladina kyseliny linolové má za následek hyperkeratinizaci, což zní poněkud exoticky. Je to stav, kdy přebytek keratinu může způsobit, že se odumřelé kožní buňky slepí, ucpou póry a ve finále jste samý pupínek.

Podle studie lokální aplikace kyseliny linolové po dobu jednoho měsíce, viditelně snížila výskyt ucpaných pórů kůže a mikrokomedonů přibližně o 25%. Péče je jednoduchá a spočívá hlavně v prevenci. Potírejte pleť světlicovým olejem, abyste vše vyřešila v zárodku a nenechala propuknout mikrokomedony do fáze černých teček. Světlicový olej není mastný a je velmi lehký.

Vrásky a suchá kůže

Mladá a pružná pokožka, je i tohle váš sen? Přidáním světlicového oleje do kuchyně se jistě promítne na vzhledu vaší kůže. Kyselina linolová samozřejmě není jedinou přísadou, která přispívá ke zdraví pokožky. Je to i o dostatečném přísunu vitamínu C a naopak sníženém množství sacharidů a tuků.

Světlicový olej v sobě ukrývá také vitamín E – silný antioxidant, který je účinný proti zrychlenému stárnutí a vráskám. 100 g světlicového oleje zahrnuje asi 34 mg vitamínu E, což je nadprůměrná denní dávka.

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares