Co dělá cukr s vaší pokožkou?

Příliš mnoho konzumace cukru může vést k negativnímu vlivu na zdraví pokožky a následně k jejímu zhoršení od ekzémů až po akné.

Co se stane s vaším tělem, když jíte cukr?

Odpověď pravděpodobně závisí na tom, kolik cukru sníte. Cukr je zdrojem energie a nachází se ve zdravých potravinách, jako je ovoce a mléčné výrobky. Čím více vědců však sladidlo studuje, tím více zjišťují, jak škodlivá je nadměrná spotřeba cukru.

Cukr je spojen s řadou chronických onemocněních, včetně obezity, cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění. Je zřejmě obtížné si představit účinek příliš velkého množství cukru, dokud nezačne fyzicky ovlivňovat vaše zdraví, hlavně pokožku. Abychom pochopili vztah mezi cukrem a zdravím pokožky, předkládáme tvrzení dermatologů, kteří odhalují překvapivé účinky cukru.

Příliš mnoho cukru přispívá ke vzniku ochablé pokožky

Kolagen hraje důležitou roli v boji proti účinkům stárnutí. Je podporou pro vaší pokožku a podkladovou chrupavku. Kolagen je nejhojnější bílkovina v těle a tvoří asi 25 až 30 % celkového proteinu v těle. S narůstajícím věkem se produkce kolagenu začíná snižovat a nadbytek cukru dodává pokožce navíc i nažloutlé zabarvení.

Cukr může vyvolat zánět kůže

Zánět je reakce těla na cokoliv, co identifikuje jako dráždivou látku. Cukr zapříčiňuje, že kortizol – stresový hormon těla, začne stoupat. Spouští tak zánětlivé procesy a výsledkem je ekzém, růžovka nebo psoriáza. V boji proti tomuto podráždění je vhodné doplnit stravu protizánětlivými potravinami, jako je zázvor, kurkuma, zelený čaj a borůvky.

Pokud jíte hodně cukru, snažte se jeho dopad zmírnit tím, že společně s ním spolknete i nějaký tuk a bílkoviny. Potvrzené množství cukru pro ženy by nemělo přesáhnout více, než 100 kalorií denně a muži by neměli mít více, než 150 kalorií. Pro ženy to konkrétně znamená maximálně šest čajových lžiček cukru denně. Udržováním zdravé vyvážené stravy, dostatkem spánku a hydratací společně s minimalizací stresu, přispějete k tomu, aby vaše pleť měla zdravý vzhled.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares