Jak prát kojenecké oblečení?

Před příchodem na svět, doporučuje až 90% dermatologů, všechno oblečení vyprat. Nikdy totiž nevíte, s čím se látka předtím setkala. A je jedno, jestli jde o zbrusu nové oblečení, hand made oblečení nebo z druhé ruky.

Oblečení je uloženo někde ve skladech, kde mohl být klidně i hlodavec. Před chemikáliemi, škůdci a prachem a plísní, je potřeba děti chránit. Když oblečení nevyperete, hrozí dětem ošklivá vyrážka. Zejména také v případech nových nevypraných ručníků, osušek a spodního prádla.

Co udělat před praním?

Oblečení nejprve roztřiďte podle barev a obraťte ho naruby. Dětské ponožky, bryndáčky a další drobné věci lze uložit do síťované tašky. Tak si zajistíte, že ponožky spárujete. Známe to všechny maminky, kdy podezíráme pračku, že je „žrout“ ponožek.

Oblečení perte podle toho, co je uvedeno na štítku. Přednost dejte programu typu – jemné praní. Perte také přikrývky. Cyklus studeného stupně jim neublíží. Pro děti s extrémně citlivou kůží je dobré spustit máchací cyklus 2x. Díky tomu se řádně vypláchne prací prášek.

Kterým přípravkům na praní věřit?

Prací prostředek pro děti by měl být účinný na skvrny, ale zároveň šetrný k pokožce. Získat mimořádně čisté oblečení a nepodráždit přitom dětskou pokožku, je cíl každého z nás. Kdo nevěří pracím prostředkům v supermarketu, může si vyrobit vlastní. Hlavní složkou jsou většinou éterické oleje, ale ne všechny jsou vhodné, např. čajovník a levandule – jsou jim přisuzovány estrogenní účinky.

Snažte se ulehčit si práci a perte dětské oblečení i s tím vaším. Když zvolíte adekvátní prostředek, může ho používat přece celá rodina bez problému. Stejně se svým dítětem mazlíte a přichází do kontaktu i s vypraným oblečením, které máte na sobě. Pokud však máte rádi silnou vůni a parfemaci, perte si své oblečení skutečně zvlášť.

Šetrné prací prostředky s přírodními výtažky jsou ideální volbou, např. heřmánek. Oblečení si udrží svůj tvar a pružnost. Není nic horšího, než vytáhnout z pračky vytahané dětské bodýčko s výstřihem hluboko pod krkem. I z toho důvodu byste měla vybírat kvalitní prací prostředky.

Jak vyřešit odolné skvrny?

Dětské olejíčky, stolice, moč, zvracení, sliny, atd..to vše chcete z oblečení dostat pryč, ale nedaří se? Namočte oblečení do teplé vody s citronovou šťávou nebo postiženou oblast posypte troškou jedlé sody. Fungují i mastná mýdla. Vezměte si malý kartáček a po určité době namočení cca 10 – 15 minut, oblečení jemně drhněte. Oblečení barví i vitamínové preparáty na předpis, tam je dobré nanést na skvrnu bílý ocet. 

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares