Mámy varují: Silná svědění během těhotenství mohou být více nebezpečná, než se zdá.

Tato matka zažila chronické svědění během těhotenství, které se ukázalo jako velmi vzácná a vážná věc, která ji mohla nechat s mrtvým nenarozeným dítětem.

“V současné době jsem těhotná se svým 4. dítětem a stejně se zdá, že každým novým dnem těhotenství se ukáže nějaký nový, podivný symptom. Dnešní specialita: bolest hlavy a ucpané dutiny, které mohu přidat na seznam k nevolnosti, vyčerpanosti, podrážděnosti a asi tak 10x citlivějšímu čichu. Michigenská budoucí máma byla pouze pár měsíců těhotná, když si všimla podivných příznaků: svědění.

Svědění byla natolik silná, že jsem se probudila a nebyla schopná znovu spát, mé ruce a nohy krvácely z nekontrolovatelné potřeby škrábat se. DePino pochopitelně nevěděla čemu toto škrabání připisovat, až facebook, na kterém hledala odpověď ji pomohl. Lidé kteří komentovali její stav navrhli, že by se mohlo jednat o Intrahepatální cholestázu těhotných (ICP). BINGO!

Lékař naštěstí určil určil správnou diagnozu, i když má ICP velmi vážné důsledky, které zahrnují i úmrtí dítěte, DePino porodila zdravou holčičku, čímž si oddechla jak ona, tak její šťastný manžel Aaron.

Zdroj: parents.com

Štítky: , , , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares