Dopřejte si masáž kameny i doma: poradíme vám, jak na to – 2. díl

Jak kameny nahřát? Možná laici tápou a nevědí. Od toho je tu právě druhý díl, který vám to sdělí krok za krokem. Mimo jiné se také naučíte, jak přesně na masáž, což je také není na škodu vědět!

Jak tedy postupovat, když máte očištěné kameny?

Jakmile jsou masážní kameny vyčištěny, existuje několik způsobů jejich ohřevu. Profesionálové nejčastěji používají ohřívač kamenů, ale pro plno lidí je oblíbená metoda také ohřívání pomalou metodou na sporáku.

Na spodní část hrnce umístěte silikonovou podložku na pečení a na ni položte kameny. Kameny lze také zabalit do většího vlhkého hadru nebo ručníku. Zapněte sporák a nechte je zahřívat cca na 50° C. Nahřívání může trvat i hodinu.

Další způsob, jak ohřívat masážní kameny, je ve vaší troubě. Vložte kameny do staré dortové formy. Troubu zahřejte na nízký stupeň, dokud kameny nedosáhnou požadované teploty.

Kameny mohou být zpočátku příliš horké, než aby se s nimi dalo manipulovat.

K uchopení kamenů doporučujeme použít ručník nebo kleště. Pokud jsou kameny příliš horké, můžete je namočit do studené vody, ale nesmí vychladnout. Osušte je starým ručníkem a nyní jsou připraveny k použití!

Jak masírovat?

Nejprve si lehněte na břicho. Položte kameny do středu zad (přímo přes páteř). Kameny lze také uspořádat po obou stranách páteře. Umístěte jeden nad každou lopatku nebo se soustřeďte na ramena.

Je to na vás, záleží, kde potřebujete ulevit a co je vám příjemné. Kameny by měly být přiložené asi 20 minut.

Použití masážního oleje

Můžete použít masážní olej nebo masírovat tzv. na sucho. Večer je dobré nakapat i pár kapek esenciálního levandulového oleje. Tak uvolníte svaly ještě více a snáze usnete.

Esenciální oleje se časem vypaří, ale masážní oleje jako jojoba mohou žluknout, pokud kameny nejsou včas a řádně vyčištěny.

I z toho důvodu je lepší, když jsou kameny vždy opláchnuty. Jaké oleje lze ještě využít? Také kokosový, avokádový nebo vynikající olej z rýžových otrub.

Čištění kamenů

Čištění masážních kamenů po dokončení, je vždy žádoucí, ať už jste dali olej či nikoliv. Odumřelé kožní buňky se mohou přichytit k povrchu a časem se hromadí.

Kameny ve vodě doslova vykoupejte, dostatečně osušte a skladujte v uzavřené nádobě. Takto vydrží i roky.

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares