3 způsoby jak pomoci kojící mamince

Po porodu leží většina povinností na matce. Se spoustou činností jí jako její partner můžete pomoci, ale s kojením asi určitě ne. Nebo snad přece jen…?

Uspávání

Určitě jste už zaznamenaly, že se vaše miminko budí klidně i několikrát za noc a někdy dá dokonce i dost práce přesvědčit ho, aby zase usnulo. Většinou se o to postará vaše partnerka, ale zkuste být alespoň jednou za čas gentleman a vzít tuhle šichtu na sebe.

Kojení je na tátovi

Po čase když se kojení ustálí a maminka už ví, jak její tělo funguje, je možné mateřské mléko odstříkat do láhve. Využijte této možnosti a dejte své partnerce volno – ať si jde s kamarádkami do kina nebo na kávu, dnes se staráte vy.

Podporujte, ale nestresujte

Někdy se kojení prostě nedaří. Může být bolestivé, maminka nemusí mít dostatek mléka, miminko nechce sát. Buďte v těchto chvílích na blízku a poskytujte své partnerce silnou a chápavou oporu. Nepotřebuje radit a ani nestojí o lítost. Prostě buďte chlap a dejte jí najevo, že víte, jak je pro ni tato situace těžká, ale věříte jí a obdivujete všechno, co pro vaše miminko dělá.

Zdroj: www.livingandloving.co.za

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares