Jídlem ku zdraví

Léto je sice především obdobím radovánek u vody a výletů, ale ani v teplém počasí se nemusíte vyhnout nemocem. Jaká jídla vám mohou pomoci překonat nachlazení vašeho dítěte a znovu se naplno věnovat letním aktivitám?

Pití vs. jídlo

Při nemoci je dostatek tekutin naprosto klíčový. Nemocné děti často odmítají jíst – nenuťte je – chuť k jídlu se jim brzy vrátí. Vždy ale dohlížejte na dostatečný přísun tekutin. Nejlepší je čistá voda, případně naředěná džusem nebo ovocný čaj.

Bílkoviny

Období nemoci není dobrým časem na experimenty. Dávejte dítěti to, co rádo jí a dbejte na dostatek bílkovinné stravy – kuřecí maso, ryby, jogurty či sýry. Naopak zapomeňte na těžká a tučná jídla.

Bojovníci s nachlazením

  • česnek – na děti někdy bývá dost silný, ale když ho budete užívat v přiměřené míře, nic nepokazíte
  • jablko – je jednoduché na trávení a děti jej obvykle mají rády. Zároveň je bohatým zdrojem vitaminů a minerálů a pomáhá i při střevních obtížích
  • vitamin C – alfa i omega prevence. Najdete jej například v kiwi, citrusech, paprikách, ostružinách či v listové zelenině

Zdroj: www.livingandloving.co.za

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares