Masáž lávovými kameny je příjemná a uvolňující. Pomáhá navíc od bolavých a unavených svalů, což v dnešní době, ocení jistě každý z nás. Je to úžasný pocit!
Masážní kameny se zahřejí obvyklým způsobem a poté se umístí na strategická místa na zádech (nebo i jinam). Záleží, kde je nutné odstranit napětí.
Jaké kameny jsou vhodné?
Tradičně se pracuje s kameny, které nejsou zásadité. Jedná se např. o vápenec, ale stejně dobře pro kutilské účely, poslouží také břidlice, žula, lávová skála, hematit, mramor, nefrit, himalájská růžová sůl a třeba i jakýkoliv druh křemene – ametyst, citrín či achát.

Magmatické čedičové kameny jsou již dražší záležitostí a uplatňují se zejména v terapii na profesionální úrovni.
Zde vidíte, že výčet masážních kamenů je skutečně veliký, tudíž nebude problém k jejich nalezení. Důležité však je, aby kameny vlastnily hladkou strukturu.
Rozhodující je také rozměr kamenů – doporučuje se velikost dlaně. Na tlakovou masáž je samozřejmě lepší, když budou kameny současně i těžší.
V případě, že nedodržíte výše uvedené pokyny a budete si na bolestivou lokalitu přikládat alkalické horniny, může dojít k podráždění pokožky.
Jak poznáte, že jsou kameny zásadité?
Jednoduše! Při aplikaci pár kapek octa, začnou šumět a vy budete vědět, že tyhle kameny, necháte raději dál ležet na zemi.
Jak kameny čistit?
Před použitím nové masážní kameny vždy očistěte. Namočte je do čisté vody a pořádně je vykartáčujte a až poté opláchněte.
Jestliže kameny pochází z velmi špinavé krajiny, kde se vyskytují taktéž bakterie nebo řasy – měly by být namočeny v peroxidu vodíku nebo opět alespoň vloženy do octa s vodou.
Kameny vložte do kbelíku a nechte působit. Druhý den je vyjměte a usušte na starém ručníku.
Hladkost kamenů podpoříte leštičkou na kameny nebo nanesením vrstvy kokosového oleje. Kokosový olej vetřete do kamene a vyleštěte. V příštím díle se dozvíte další zajímavosti.