Dopřejte si masáž kameny i doma: poradíme vám, jak na to – 1. díl

Masáž lávovými kameny je příjemná a uvolňující. Pomáhá navíc od bolavých a unavených svalů, což v dnešní době, ocení jistě každý z nás. Je to úžasný pocit!

Masážní kameny se zahřejí obvyklým způsobem a poté se umístí na strategická místa na zádech (nebo i jinam). Záleží, kde je nutné odstranit napětí.

Jaké kameny jsou vhodné?

Tradičně se pracuje s kameny, které nejsou zásadité. Jedná se např. o vápenec, ale stejně dobře pro kutilské účely, poslouží také břidlice, žula, lávová skála, hematit, mramor, nefrit, himalájská růžová sůl a třeba i jakýkoliv druh křemene – ametyst, citrín či achát.

Magmatické čedičové kameny jsou již dražší záležitostí a uplatňují se zejména v terapii na profesionální úrovni.

Zde vidíte, že výčet masážních kamenů je skutečně veliký, tudíž nebude problém k jejich nalezení. Důležité však je, aby kameny vlastnily hladkou strukturu.

Rozhodující je také rozměr kamenů – doporučuje se velikost dlaně. Na tlakovou masáž je samozřejmě lepší, když budou kameny současně i těžší.

V případě, že nedodržíte výše uvedené pokyny a budete si na bolestivou lokalitu přikládat alkalické horniny, může dojít k podráždění pokožky.

Jak poznáte, že jsou kameny zásadité?

Jednoduše! Při aplikaci pár kapek octa, začnou šumět a vy budete vědět, že tyhle kameny, necháte raději dál ležet na zemi.

Jak kameny čistit?

Před použitím nové masážní kameny vždy očistěte. Namočte je do čisté vody a pořádně je vykartáčujte a až poté opláchněte.

Jestliže kameny pochází z velmi špinavé krajiny, kde se vyskytují taktéž bakterie nebo řasy – měly by být namočeny v peroxidu vodíku nebo opět alespoň vloženy do octa s vodou.

Kameny vložte do kbelíku a nechte působit. Druhý den je vyjměte a usušte na starém ručníku.

Hladkost kamenů podpoříte leštičkou na kameny nebo nanesením vrstvy kokosového oleje. Kokosový olej vetřete do kamene a vyleštěte. V příštím díle se dozvíte další zajímavosti.

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares