Dovolená s batoletem? Žádný problém!

Cestování s dětmi může být skutečně vyčerpávající. Už jen zabalit se a včas vyrazit se zdá skoro nemožné. Správná příprava vám ale dá náskok a zabrání nečekaným katastrofám.

Informujte se

Nachystejte si podrobný plán balení, odjezdu i každého dne dovolené. Sepište si, co chcete dělat společně s rámcovým časovým harmonogramem. Na dovolené si tak ušetříte čas s plánováním a můžete se plně věnovat tomu, aby vše proběhlo hladce. Nebojte se nakoupit si průvodce, mapy či projít si internetové stránky. Kdo je připraven, není zaskočen.

Buďte flexibilní

Plánování má velký smysl, ale nenechte se v žádném případě rozhodit, pokud vše nedopadne přesně podle vašich představ. Buďte ochotni dělat změny a kompromisy podle aktuální situace. Vidíte-li, že vaše miminko dnes zrovna není v dobré náladě a každou chvilku urputně vzlyká, asi bude skutečně lepší strávit den v blízkosti hotelu a nevydávat se na celodenní výlet.

Správné místo

Je pravda, že když máte malé miminko, musíte se vzdát představy dobrodružného přespávání pod stanem. Některé věci jednoduše nepůjdou. Není žádná ostuda uchýlit se raději do menšího penzionu, kde budete mít vše po ruce. Dobré je také uvažovat nad tím, kam byste se případně mohli obrátit pro pomoc v případě potřeby – je v blízkosti lékař, je zde dobré telefonické či internetové připojení?

Zdroj: www.babylondon.co.uk

 

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares