Pěnové puzzle: tlumí pády a používá se místo koberce

Pěnových puzzlí jako podložek na zem je na trhu nespočet. Jaké puzzle si vybrat, abyste byli spokojení? Určitě vás budou zajímat vlastnosti, cena a údržba. Ne všechno nejdražší, musí být i nejkvalitnější. V praxi to znamená jediné, je určitě lepší pár takových puzzlí vidět, než naletět na „zlaté“ pozlátko.

Slabší puzzle nemusí nutně znamenat, že se rychleji opotřebuje. Roli hraje provedení, může být třeba pevnější, než nějaké vyšší puzzle. Když se vám puzzle začnou rozpadat před očima, nevěstí to nic dobrého.

Pěnové puzzle jsou výhodné i v tom, že není zima od země. Spoustu domácností bez koberců, tak může využít pěnové puzzle jako izolaci od studené podlahy. Většinu pěnových puzzlí stačí otřít vlhkým hadrem nebo osprchovat ve vaně houbičkou a mýdlem. Rozměrově větší části se budou hůře čistit, na to pozor. Ideální rozměr se udává kolem 30 x 30 cm. Celková velikost, pak záleží na vás, někdo uvítá jen menší část, třeba k posteli dítěte, druhý chce využít plochu na hraní, takže volí více, než devět dílků.

Někdy to bývá až kolem 24 puzzlí, což vytvoří skutečně velký prostor na hraní. Prim je také volba materiálu, některé jsou skvělé i pro malého novorozence. Zdravotně nezávadné puzzle je rozhodující, jelikož děti mohou puzzle olizovat nebo i kousat.

Jaké by mělo mít vaše puzzle vlastnosti?

  • měkké
  • příjemné na dotyk
  • odolné barvy
  • nenasákavé

V poslední době se objevují i verze tzv. zakončovacích okrajů, tím pádem můžete puzzle libovolně kombinovat. Některé dílky lze dokonce znovu nahradit. Puzzle je dostupné v hračkárnách a na internetových e-shopech. Když budete chtít 24 dílků a více, počítejte, že se do jednoho tisíce korun nevejdete. S výběrem puzzle si ulehčíte život. Nemusíte řešit koberec, který nic moc nevydrží. Zvláště poté v místech, kde na něm stojí židle nebo stůl či jiný nábytek.

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares