Citronová kůra jako prostředek k osvěžení vzduchu, repelentu a dekorace

Usušená citronová kůra má řadu využití. Možná si některé vybavíte i sami, ale my vám přinášíme ty neméně známé, abychom vás příjemně překvapili. Vadí vám, že se vaše kočka prochází všude po zahradě a pustoší květiny?

Nehledě na to, že vaší popelnici nevyvezli popeláři a line se z ní neskutečný zápach! Spravte si náladu a udělejte si z citronové kůry dekoraci, která je dech beroucí…

Osvěžovač vzduchu

Pokud nemáte krb, můžete povařit citronovou kůru na varné desce. Ve středně velkém hrnci kombinujte citronovou kůru s vanilkou, skořicí a vodou. Vařte na nízké úrovni, v případě potřeby pravidelně dolijte více vody.

Jak odradit kočky od pokojových rostlin?

Citrus je známý repelent proti kočkám. Pokud chcete, aby vám kočky nenavštěvovaly zahradu nebo se nepustily do vašich pokojových květin, stačí povrch půdy mulčovat citrusovými slupkami. Slupky lze naaranžovat i na některé police, aby vám na ně nevlezla kočka.

Zápach popelnic

Když vaše popelnice začínají páchnout, dejte na dno popelnice citronovou kůru. Samozřejmě bez dužiny, ta by dřív nebo později začala plesnivět. Kůru tam vložte kdykoliv, když máte pocit, že popelnice nejsou zrovna svěží.

Malé květináčky pro výsadbu

Odšťavněné poloviny citronů bez dužiny využijte jako květináče pro malé rostlinky. Zasaďte do nich drobná semínka a šup s nimi ven. Je to parádní styl a krásná dekorace.

Možná jsme vám obohatili obzory a začnete používat citronovou kůru trochu jinak, než jste byli zvyklí.

Citronová kůra se může namlít a poslouží vám i jako prášek, který lze nanést do pleťové masky nebo jako citronové koření společně s hrubou mořskou solí a kuličkami černého pepře. Takové pečené kuřátko s tímto kořením bude chutnat jako fantazie.

Štítky: , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares