Nedaří se vám zhubnout? Možná, jste ještě nezkusili, tyhle čaje!

Čaj je jedním z nejpopulárnějších a nejzdravějších nápojů na světě s mnoha odrůdami a obrovskými přínosy pro zdraví.  Chcete se navíc rychle zbavit svých tukových zásob? Pak volte tyto:

Zelený čaj

Zelený čaj je číslo jedna, pokud jde o řešení nadváhy a břišní tuk. Má vysoký obsah antioxidantů a je nejúčinnějším nápojem na odstranění tuku. Nejběžnějšími druhy je zelený čaj sencha, bancha a matcha.

Rooibos

Rooibos se v dnešní době stává velmi oblíbeným druhem čaje. Pochází z Jižní Afriky a vlastní mnoho odrůd. Nejzvláštnější věcí je, že obsahuje sloučeniny, které rozbíjí břišní tuk, tuto úlohu skvěle splňuje aspalathin – rovněž snižuje stresový hormon, který nás nutí k přejídání a následnému ukládání tuků.

Bílý čaj

Bílý čaj je považován za nejpřirozenější formu, protože je nejméně zpracovaný. Vyrábí se sušením listů na slunečním světle. Výhodou tohoto druhu čaje je, že je velmi účinný při léčbě nadváhy. Brání také ukládání nových tukových buněk v těle.

Čaj Pu-Erh

Čaj Pu-Erh se získává ze stejné rostliny, která se používá k výrobě zeleného a černého čaje, akorát s odlišným postupem výroby. Zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu, ale také podporuje trávení, které pomáhá při hubnutí.

Mátový čaj

Máta peprná vlastní blahodárné vlastnosti pro játra a trávicí systém. Není v něm kofein, takže ho můžete pít celý den, aniž by narušil váš spánkový rytmus. Je vhodný i pro lidi trpící syndromem dráždivého tračníku.

Růžový čaj

Růžový čaj z květů růže je nenásilnou hydratací. Je lehké chuti a pijí ho zejména ženy v době menstruačních křečí. Je jako přírodní diuretikum. Povzbudí vás k tomu, abyste dodržovali pitný režim. Z těla se tak vyplaví škodlivé toxiny.

Ibiškový čaj

Čaj z ibišku je velmi známým a dobrým zdrojem vitamínu C. Pomáhá vyčistit tlusté střevo a díky podílu sloučeniny zvané amyláza, podporuje tělu schopnost absorpce cukrů.

Čaj se skořicí

Skořicový čaj prokazatelně ničí břišní tuk. Pomáhá při syndromu dráždivého tračníku, zácpě i průjmu.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares