Vědci tvrdí, že horká koupel spálí stejné množství kalorií jako cvičení!

Dobrá zpráva pro všechny lenochy! Nedávný výzkum ukazuje, že dlouhé horké koupele jsou pro naše zdraví stejně prospěšné jako únavné běhání. vědci potvrzují, že uvolňující koupel má pro naše tělo i mysl stejný efekt jako cvičení.

Hodinová koupel spálí stejné množství kalorií jako půlhodinou vycházka. Pokud si tedy půjdete na hodinu zaběhat, určitě spálíte kalorií více, ale ruku na srdce – kdo by nedal přednost relaxaci ve vaně?

Ukázalo se také, že koupel dlouhodobě snižuje hladinu cukru v krvi, dokonce lépe než samotné cvičení. Zároveň se lze domnívat, že “vnější ohřívání” dokáže v dlouhodobém časovém horizontu snižovat  pravděpodobnost zánětu v těle a předcházet tak řadě zdravotních obtíží.

Takže až příště nastane dilema mezi nutkáním “dát si do těla” a nebo se skleničkou šampaňského zabořit do horké pěnové koupele, správnou odpověď už znáte.

Zdroj: www.parents.com

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares