Kouření během těhotenství. Jak ovlivňuje kouření Vaše dítě?

Zde je něco k zamyšlení:  každý nádech cigaretového kouře, který vdechujete, obsahuje tisíce toxinů, které vstupují do krevního oběhu a jdou přímo do těla vašeho dítěte. Je zřejmé, že všechny tyto látky mohou způsobit škody, ale dvě látky, kterých se vaši gynekologové skutečně obávají, jsou nikotin a oxid uhelnatý. Proč? Protože sníží množství kyslíku, které je k dispozici ve vašem těle, což může způsobit masivní poškození vašeho dítěte.

Zde vidíte jak kouření během těhotenství ovlivňuje vaše dítě:

Váha: Malá váha dítěte po porodu je jedním z nejvíce častých příčin kouření během těhotenství. Nejhorší na tom pak je, že tyto děti jsou náchylnější k různým nemocem.

Plíce: Kouření je největším důvodem, proč jsou plíce nejvíce zasaženy. Děti kuřáků jsou často astmatici a mají nevyvinuté plíce.

Srdce: Protože je ovlivněn proud kyslíku do mozku, může být dítě narozeno s vrozenou srdeční vadou.

Mozek: Kouření prokazatelně ovlivňuje budoucí IQ dítěte a způsobuje problémy s chováním v pozdějších životě.

Riziko syndromu náhlého úmrtí dítěte: nechvalně známý syndrom, který se vyskytuje u dětí kuřáků s větším rizikem než u ostatních dětí

Jak přestat kouřit?

Nejlepší způsob jak přestat kouřit je najít si správný důvod. A potřebujete po přečtení tohoto článku nějaký další důvod přestat? Přestat kouřit může být opravdu těžké, ale za správné kombinace určitých náplastí, které nahradí nikotin v těle a správné vůle přestat kvůli vašemu dítěti by se vám to mělo povést.

Zdroj: livingandloving.co.za

Štítky: , , , , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares