Tipy, jak zmírnit hádky mezi sourozenci

Již léta je rozšířený předpoklad, že prostředním dětem se nedostává péče na stejné úrovni jako nejstarším nebo nejmladším dětem v rodině. Tento jev je známý jako syndrom druhého dítěte. I když to nemusí být případ každé domácnosti, měli byste přijmout preventivní opatření a dávat si pozor, abyste tomu u vás doma zabránili.

Mějte na paměti individuální potřeby každého dítěte

Srovnávání je něco, co děti odrazuje. Ani jako dospělí nemáme rádi nepříznivá přirovnání. Sourozenci mohou být zvláště citliví na srovnání.

Pokud oceníte chování svých dětí jednotlivě, můžete svým prostředním dětem ukázat správný způsob, jak věci dělat. Určitě nenaznačujte, kdo to umí nejlépe. Dejte jim čas na učení a také jim poskytněte zpětnou vazbu.

Nepřehánějte pozornost

I když je důležité věnovat svému dítěti pozornost, protože by se díky tomu cítilo oceňováno, přehánění může mít negativní dopad na všechny sourozence.

Buďte posluchačem, ne soudcem

Poslouchejte, co vaše dítě říká. Neodmítejte žádný dotaz nebo nadšení, které by mohli projevit. V tomto útlém věku budou vyhledávat vaši pomoc a vy tam musíte být, abyste ho podpořili. Neodmítejte nic jako hloupé nebo neoprávněné.

Nechte své děti být rozdílné

Představte si, že jedno z vašich prvních dětí je mistrem ve sportu nebo aktivitě a chcete, aby vaše prostřední dítě následovalo svého velkého bratra. Nevystavujete ho velkému tlaku. To by ovlivnilo nejen jeho morálku, ale také jeho sebevědomí. Dovolte jim, aby si zvolily svou cestu, a vy je na této cestě vedete a motivujete. Buďte oporou pro své děti.

Nechte své děti cítit se výjimečně

Každé ze svých dětí můžete přimět, aby se cítilo výjimečně. Naplánujte si s druhým dítětem aktivity nebo mu věnujte trochu času navíc, když mu pomůžete s domácími úkoly.

Pomozte jim milovat sourozence

Z prostředních dětí mohou vyrůst dobří vyjednavači s empatií k ostatním, můžete jim pomáhat hrát si spolu nebo spolupracovat tak, aby všichni spolu mohli žít šťastně pod jednou střechou.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares