SOS pro hospodyňky, které stále žehlí

Plno žen v dnešní době již nežehlí, ale najdou se i takové, které na žehličku nedají dopustit. Pokud patříte mezi ty, které si tuto rutinu nenechají vzít ze svého domácího rituálu, čtěte dále. ..

Vadí vám „varhánky“ na oblečení, i když ho přejedete žehličkou? Pak vězte, že existuje i jiný způsob, než to dělat složitě a pořád přežehlovat dokola.

Nejhůře se zřejmě žehlí košile, které je potřeba vyžehlit skutečně precizně. Plno žen odložilo žehličku s tím, proč žehlit, když dnes sušička „vyžehlí“ za ně.

Jenže někdo nedá na staré techniky dopustit. I když pro menšinu, tak stále ve vzduchu visí otázka: „Jak si tedy ulehčit žehlení?“

Nekupujte zajíce v pytli a zbytečně si nekomplikujte život drahými avivážemi a sprejem na žehlení. Pozor na to, jelikož plno věcí může obsahovat škodlivé chemikálie.

Když máte doma alergika, tak jistě víte, že může přijít fáze – „tohle mi do domu již nepřijde“.

Přírodní recept na usnadnění žehlení

Je nejen skvělý, ale ještě s ním ušetříte. Budete potřebovat jen lahvičku s rozprašovačem a následující ingredience:

  • 1 šálek filtrované nebo destilované vody
  • 1 šálek destilovaného bílého octa
  • 6-8 kapek esenciálních olejů

Zkombinujte přísady do rozprašovače a dobře protřepejte, aby se spojily.

V tomto receptu doporučujeme používat pouze bezbarvé esenciální oleje, aby nedošlo k obarvení tkanin. Zvažte tedy použití bezbarvých olejů, např. levandule, máta peprná, šalvěj, jalovec nebo rozmarýn. Všechny tyto složky jsou velmi příjemné a voní lehce.

Nepoužívejte příliš mnoho tohoto domácího prostředku na odstraňování špatně vyžehlených záhybů, jinak bude látka po zaschnutí slabě cítit jako ocet.

Kdo si tento recept oblíbí, tak ho bude jistě používat. Není nad ekonomickou stránku věci. Také přemýšlíte, kde dnes ušetřit? Zde máte návod.

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares