5 věcí, které nikdy neříkejte “starší” mamince snažící se otěhotnět

Neříkejte jí kolik jí bude let až její dítě půjde na vysokou nebo se bude vdávat/ženit:

           Nemusí být matematik na to aby věděla, že až bude její nejmladší moct pít, bude ji skoro 60. Tyhle poznámky jsou jí asi tak nepříjemné, jako celá vaše osoba.

 

“Mám už dost výchovy dětí!”

Ženy staršího věku mají tyto řeči pořád. Zapomínáte ale na fakt, že starší maminky tento pocit nemají, jsou nadšené, těší se, ale jsou osamocené, protože není mnoho vrstevnic, se kterými by mohly sdílet stejné pocity. Tímto ji rozhodně nepotěšíte.

 

“Víš jak je to nebezpečné mít děti po 35?”

           Ano vím, uvědomuji si to, stejně jako je nebezpečná cukrovka. Ale má to i druhou stranu mince, studie dokázaly, že ženy, které mají děti později, jsou většinou chytřejší a mají menší riziko výskytu rakoviny prsu. Takže tak!

 

“No, Janet Jackson byla taky těhotná v 50.”

           No a co?? Je mi 37, to mi jako chcete říct, že je to to samé jako by mi bylo 50? To teda pěkně děkuju.

 

Neptejte se jestli má dost energie.

           Samozřejmě že je vyčerpaná, rodičovství není jednoduchá záležitost pro maminky jakéhokoliv věku, ovšem ptát se jí, jestli má dost energie jako by ji neměla mít jen kvůli tomu, že jí není 20 je směšné.

Zdroj: parents.com

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares