Lázně pro dětské pobyty

Mnozí z nás se chybně domnívají, že lázně jsou jen pro seniory. Omyl! Do lázní jezdí osoby každého věku, a to včetně dětí. Když přijde na lázeňský pobyt pro dítě, je třeba najít lázně, které se na léčbu malých pacientů specializují. Ne každé lázně to umí, přesto je nabídka široká. Jaké lázně jsou jako stvořené i pro dětské pobyty?

S čím jezdí děti do lázní?

I malé pacienty trápí celá řada obtíží, se kterými jim právě pobyt v lázních může pomoci. V poslední době roste počet alergiků a astmatiků, nebo dětí s opakovanými záněty dýchacích cest. Některé děti mají onemocnění pohybového aparátu, jiné onemocnění nervové soustavy. Bohužel se můžeme setkat i s onkologickými pacienty z řad dětí, dětmi s duševními poruchami nebo dětmi s onemocněním oběhového a trávicího ústrojí.

Víte, že do lázní jezdí i děti, které se potýkají s obezitou a potřebují ukázat správnou cestu k zdravému životnímu stylu?

Od jakého věku mohou děti do lázní?

Obecně nelze přesně stanovit věk, záleží na diagnóze. Ideální samozřejmě je, když už se děti mohou aktivně účastnit procedur. Nárok dětí na bezplatné lázně tzv. na pojišťovnu musí posoudit lékař, návrh na lázeňskou péči vyplní buď odborný lékař nebo pediatr. Ten doporučí jak místo, tak délku pobytu. Návrh posoudí revizní lékař pojišťovny, který rozhodne jak o místě lázeňského pobytu, tak o tom, zda vše půjde na pojišťovnu, nebo půjde o pobyt částečně hrazený pojišťovnou. Poslední možností je zamítnutí návrhu, jedinou cestou pak je samoplátecký pobyt.

Malé pacienty do 6 let doprovází dospělý průvodce, kterým může být nejen rodič, ale i prarodič nebo zletilý sourozenec. Na základě plné moci pak dítě může doprovázet i vzdálenější příbuzný. Přítomnost doprovodu doporučí v návrhu lékař, který jej vyplňuje, zdůvodní tento krok a takový pobyt včetně stravy pak hradí zdravotní pojišťovna dítěte. Pro malé pacienty je takový pobyt snazší, mají tam známou tvář, doprovod se zároveň během procedur učí, jak se o dítě postarat v domácím prostředí.

Víte, že pokud máte dítě školou povinné, nemusíte se bát ani toho, že ve škole promešká látku? I v lázních probíhá plnohodnotná školní výuka.

Jaké lázně přivítají i dětské pacienty?

České lázeňství je známé po celém světě, po republice se nachází celá řada zařízení, které využívají sílu léčivých pramenů podpořenou péčí odborníků. Výběr lázní, a to jak pro děti, tak pro dospělé, by se měl odvíjet od charakteru nemoci, kterou pacient trpí, u dětí je důležité i to, zda jsou lázně určeny i malým pacientům. Mezi tradiční lázně i pro děti patří například:

  • Lázně Luhačovice
  • Poděbrady
  • Karlovy Vary
  • Lázně Bělohrad
  • Janské Lázně
  • Klimkovice
  • Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník
  • Schrothovy léčebné lázně v Lipová-lázně

Náš tip na závěr: Nepotřebujete, aby se dítě v lázních léčilo, chcete se do některých jen podívat, a třeba i ochutnat minerální prameny? Velký výběr vývěrů najdete například v Mariánských Lázních a jejich těsné blízkosti.

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares