5 důvodů proč není špatné vrátit se po porodu do práce

Ať už to bylo vaše dobrovolné rozhodnutí, nebo vás k návratu do práce donutila finanční situace, všechny mámy se přeci jen cítí trochu vinné, že každé ráno své miminko opouští. Možná se tak ale vůbec cítit nemusí.

Jste více než jen máma

Není nic špatného vzdát se kariéry ve prospěch rodiny, ale pokud to neuděláte, nikdo vás nemůže soudit. Jen prostě nejste ten typ, který je ochoten vzdát se veškerého kontaktu se světem dospělých. To, že jste matkou, neznamená, že nemůžete zastat i jiné role.

Buďte příkladem

Ať už vychováváte chlapce či dívky, je pro oba velice motivující vidět svou mámu i jako profesionálku, která zvládá víc než jen uvařit a vyprat.

Myslete na sebe

Pokud se v roli matky na plný úvazek úplně necítíte, ani vaše dítě nebude spokojené. Budete lepší matkou, pokud naplníte i své další potřeby. Pokud jsou vaše děti v dobrých rukách, jděte si i vy za svými sny.

Máte důvod se hezky obléknout

Možná to je trochu malicherný důvod, ale taky se počítá. Mnoho maminek po pár měsících na svůj vzhled zcela rezignuje. A to není dobré ani pro ně samotné ani pro jejich okolí.

Můžete si dopřát bez pocitů viny

Přispíváte-li do rodinného rozpočtu, už nemusíte tolik přemýšlet nad každou kabelkou nebo návštěvou kosmetiky. Vždyť si na to sama vyděláváte.

Zdroj: www.livingandloving.co.za

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares