Jak shodit kila po porodu?

Většina matek tuto otázku řeší velice často, protože tělo se mění, nejen během těhotenství, ale i po něm. Řada žen tak marně čeká na to, že bude po šestinedělí zase na své váze.

Když své miminko nosíte v bříšku, s velkou pravděpodobností vám jeho váhu odhadne lékař, ale nikdy nevíte, jestli to bude pravda. Také množství plodové vody se liší a nelze tedy zcela přesně říct, na jaké váze budete po porodu.

Do toho se přidají ještě faktory jako nedostatek spánku, kojení a málo času se pravidelně najíst – další věci, které negativně ovlivní váš metabolismus.

Váha po porodu je individuální

Někdo si tak po porodu odnese domů 5 kilogramů navíc, ale může to být klidně i více. Je rozhodující, abyste začala se správnou výživou již při plánování početí, ne-li dříve. Tělo si zvykne na nový režim a v těhotenství to ponese daleko lépe, než třeba ženy, kterým ještě diagnostikují těhotenskou cukrovku. To už je opravdu velký zásah do výživového režimu. Umíte si představit, že se vzdáte sladkého dortíku nebo si ani neosladíte čaj tak, jak jste byla zvyklá?

Plánujete dvě děti? Počítejte s tím, že druhé těhotenství a poporodní váha na tom bude nejspíš ještě o něco hůř. Statistiky vypovídají, že s dalším těhotenstvím to může být o jeden až dva kilogramy více, než v tom prvním.

A kdy máte největší sklon k přibírání na váze? Jedná se hlavně o období prvního trimestru, což je paradox, jelikož by tam měl být váhový přírůstek naopak menší. Jenže vám stoupají chutě na všechno možné, takže jste schopná sníst kyselé okurky, ale za chvíli si dopřát sladkou čokoládu.

Jíst za dva je omyl

Ano, bohužel se traduje, že byste měla konzumovat jídla jako za dva. Je to nesmysl, naopak se přikloňte k vyvážené pestré stravě a zdravému jídelníčku. Ženy často nemají ani ponětí o tom, kolik mají přijmout jednotlivých živin, aby organismus správně fungoval.

V mikroživinách jsou tak nedostatky a naopak přibývá nadměrné užívání polotovarů a tzv. prázdných kalorií. Když má tělo úměrnou hladinu všech živin, je schopné se s náporem po porodu adekvátně vyrovnat.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares