4 věci, které by vás mohly překvapit v těhotenství

V těhotenství vás každou ženu postihne několik příznaků, které jsou všeobecně známé a obvyklé. O těchto příznacích se hodně mluví, a zpravidla na ně upozorní také gynekolog. Existuje však několik příznaků, která mohou těhotnou ženu překvapit.

Instinkt hnízdění

Mnoho těhotných žen cítí instinkt hnízdění, silné nutkání připravit svůj domov pro dítě úklidem a zdobením.

Jak se váš termín porodu blíží, možná zjistíte, že uklízíte skříně nebo umýváte stěny – věci, které byste si v devátém měsíci těhotenství nikdy nepředstavovali! Tato touha připravit svůj domov může být užitečná – po porodu budete mít méně úkolů. Dejte si ale pozor, abyste to nepřehnali.

Problémy s koncentrací

V prvním trimestru může únava a ranní nevolnost způsobit, že se mnoho žen cítí vyčerpaně a duševně zmatené. Ale i dobře odpočaté těhotné ženy mohou mít problémy se soustředěním a obdobím zapomínání.

Myslet na miminko hraje roli, stejně jako hormonální změny. Všechno – včetně práce, účtů a návštěv u lékaře – se může zdát méně důležité než dítě a nadcházející porod. Vytváření seznamů vám pomůže zapamatovat si data a schůzky.

Změny nálad

Premenstruační syndrom a těhotenství jsou si v mnoha ohledech podobné. Vaše prsa natečou a jsou citlivá, vaše hormony jdou nahoru a dolů a můžete být náladová. Pokud máte PMS, pravděpodobně budete mít během těhotenství závažnější změny nálady. Mohou vás přimět, abyste byli v jedné minutě šťastní a v další chvíli se vám chtělo plakat.

Změny nálad jsou během těhotenství velmi časté. Vyskytují se častěji v prvním trimestru a ke konci třetího trimestru.

Změny kůže

Říkají vaši přátelé, že máte takovou těhotenskou záři? Je to jeden z mnoha efektů, které mohou pocházet z hormonálních změn a roztažení vaší pokožky.

Těhotné ženy mají zvýšený objem krve, aby zajistily extra průtok krve do dělohy a dalších orgánů, zejména ledvin. Větší objem přivádí více krve do cév a zvyšuje sekreci mazových žláz.

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares