Jak udržet děti aktivní i přes zimu

Zima s sebou přináší svá specifika. Dny jsou kratší a vzduch je chladnější, ale to nic nemění na tom, že je člověk sám o sobě mnohem lenivější. Přitulit se na gauč do přikrývky a dívat se s dětmi na pohádky je lákavé..ale vymyslet program pro děti bude zdravější.

Zimní aktivity venku

Je zima, ale neznamená to, že by děti měly být jen zavřené uvnitř v místnosti. Teple je oblečte, platí pravidlo, že by měly mít o jednu vrstvu více, než dospělí. Jděte se projít nebo lehce proběhnout. Když je sníh, postavte sněhuláka nebo pevnost či sněhové bludiště. Výborný nápad pro malé děti je lehnout si do sněhu a hýbat rukama směrem od těla – vytvoříte tak kolem sebe sněhové anděly. Naučte své děti lyžovat, bruslit nebo vyrazte na běžky. Když je suchá země, zahrajte si s míčem fotbal. Není vám zima na ruce? Střílejte na hřišti koše.

Hudba a tanec

Hrajte hry, které vyžadují pohyb – různé taneční desky a plastové podložky. Nebo velkou nádobu naplňte papírky s plněním úkolů, např. předveď medvěda nebo jiné zvíře. Nechte děti vybrat papírek a pohyb dělejte společně.

Připravte si překážkovou dráhu či skákací plochu s polštáři. Je to velká zábava zejména pro menší děti. Zapojte děti do pohybu i tak, že holčičky jezdí s kočárkem a panenkou, kluci s autíčky.

Pomocí pásky vytvořte na podlaze čáru. Postavte si basketbalový koš a házejte do něj míče. Zaměstnejte děti tím, že budou skákat přes švihadlo nebo jim doma nainstalujte mezi dveře tyč, dítě může cvičit. Pro menší zabere houpačka.

Organizovaná zábava – centra, parky, kroužky

Jděte si zahrát bowling, navštivte kryté horolezecké centrum nebo trampolínový park. Možností je celá řada. Najděte dítěti kroužek, který ho bude bavit a naplňovat – plavání, jóga, tanec, gymnastika, basketbal, tenis, sálový fotbal, bojové umění, atp.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares