Jak na detox těla po svátcích?

Vánoční svátky jsou za námi a jediné, co po nich zbylo kromě vzpomínek, je pár kilo navíc a pochroumané zažívání. Co s tím? Dopřejte tělu očistnou kůru.

Obří porce jídla, uzobávání cukroví, jednohubky, alkohol a málo pohybu. To všechno máme za sebou. Teď je čas dát tělo zase do pořádku.

Pročistěte svůj organismus

Připravte se na to, že si budete hlídat co jíte, zmenšíte porce a vypijete hodně tekutin.

Detoxikace je vlastně očista těla. Během ní zbavíte tělo toxinů a škodlivých látek. Značná část se jich usazuje v játrech, která hrají důležitou roli v metabolických procesech. Udržujte je v kondici. Jak?

Hodně pijte

Na pivo, víno, kafe a podobné nápoje zapomeňte. Pijte čistou vodu, zeleninové šťávy a čaj. Pijte po malých dávkách, ale často. Jen tak z těla nevyplavíte důležité vitamíny a minerály, které tělo potřebuje.

Jezte zdravě

Nepřejídejte se a nečekejte, až budete mít hlad. Jezte pravidelně v malých porcích, do stravy zařaďte vlákninu. Díky ní se budete delší dobu cítit plní a nebudete mlsat.

Odplavte cukr

O svátcích si ho vaše tělo užívalo do sytosti, teď je čas nastolit přirozenou rovnováhu v těle. Cukr je pro naše tělo nezbytný, když je ho ale hodně, rozhází vám zažívání. Místo slazených nápojů pijte ovocné a zeleninové šťávy, čistou vodu a čaj. Díky tomu se tělo zavodní a začne přebytky odvádět pryč.

POZOR: Pijte po trochách a pravidelně, ať neodplavíte také potřebné vitamíny a minerály.

Cvičte s mírou

Zajděte si na procházku, kousek si zaběhejte. Jděte si zaplavat a správně u toho dýchejte. Během sportu se vaše tepová frekvence zvýší, stejně jako pocení. Z těla tak odplavíte škodlivé látky. Zrychlené dýchání zase z těla vylučuje víc oxidu uhličitého.

Dopřejte tělu dostatek spánku

Tělo si odpočine a nabere novou energii. Snažte se každý den spát alespoň osm hodin. Choďte si lehnout zhruba ve stejný čas, nastavte tělu jistý režim.

Vyhýbejte se stresu

Buďte v pohodě, pusťte si relaxační hudbu, uklidněte mysl, běžte na čerstvý vzduch. Blahodárně působí nejen na dýchací systém, ale i trávení a kardiovaskulární systém.

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares