Máte doma malého umělce? Přihlaste ho na kurz kreslení pro ty nejmenší!

Jen málokteré dítě nerado kreslí. Výjimky se sice najdou, většinou ale děti malují všude a všechno. Tu vás při návratu z práce přivítají namalovaným sluníčkem, jindy vám předloží vzpomínku na poslední společný výlet. Někdy se dokonce stane, že svůj výtvor nakreslí rovnou na zeď. Co naplat, máte doma malého umělce, kterého je třeba ve snaze podporovat.

Teď se možná chytáte za hlavu. Přeci nebudete dítě chválit za to, že namalovalo obrázek na zeď, okno nebo dveře. Máte pravdu. Ale nehubujte zase příliš, ať dítěti to kreslení nezprotivíte. Zeď přeci přemalujete, dveře taky.

Náš tip: Co kdybyste doma našli kousek prostoru, který můžete proměnit v tabuli? Na trhu jsou totiž tabulové barvy, díky kterým ze dveří nebo zdi vytvoříte tabuli. Nadšení dětí je zaručené.

Opravdu dítě kreslí?

Každé dítě je osobnost, to je všem asi jasné. Nemůžeme naši Aničku srovnávat se sousedovic Honzíkem jen proto, že jsou stejně staří. Každý se vyvíjí úplně jinak, má jiné zájmy. Někdo vezme tužku do ruky a vypadá to, jak kdyby se s ní narodil, jiný se k tomu musí dopracovat.

Tak či tak, kreslení a malování je důležitou součástí dětského vývoje. Rozvíjí motoriku i grafomotoriku, je taky prostředkem, jak nám dítě může něco sdělit. Některé děti dokonce obrázky vyjadřují emoce.

Nesnižujte nijak snahu. Každý nějak začínal. U malování jde o různé čmáranice, při kterých se dítě seznamuje s pastelkou. Učí se ji uchopit a vést po papíře. Až se v tomhle umění zdokonalí, nakreslí první sluníčko, postavičku, zvířátko, auto.

Proč je důležité, aby dítě kreslilo?

Kromě toho, že kreslení rozvíjí motoriku, tvoří taky dobrý základ pro psaní. Správný úchop tužky je totiž hodně důležitý. Jinak bude děti ve škole bolet ruka z toho, jak ji budou zbytečně namáhat.

Jak podpořit dětskou touhu kreslit?

Každý obrázek pochvalte. Snažte se s dítětem kreslit, hrou ho učit správně držet pastelku. Když přijde, že chce, abyste společně nakreslili, neodmítejte ho. Pokud neumíte kreslit, přihlaste ho do kurzu kreslení. Rozvíjejte jeho kreativitu.

K čemu je kurz kreslení dobrý?

Každý z nás neumí nakreslit pejska tak, aby bylo na první pohled jasné, že jde o psa. Já se přiznám, že moje snahy vždy skončili u jakési šílené kombinace několika druhů zvířat. Jenže když děti chtěly naučit kreslit koně, ovci, kachnu a já nevím co dalšího, nevěděla jsem, jak jim to vysvětlit. Když to sama neumím, nemohu to učit ani druhé.

  • Na kurzu kreslení se děti seznámí s dalšími svými vrstevníky.
  • Poznají lektora, který je naučí kreslit všechno, co chtějí.
  • Užijí si spoustu zábavy.
  • Nikdo je nebude nutit dělat něco, co nechtějí.
  • Děti si vyzkouší nové techniky, které by si doma nevyzkoušely.

Náš tip: Přihlaste dítě do kurzu Výtvarky, kreslení a malování pro děti od 6 do 9 let v Draw Planet Praha. Na děti čeká pěkné prostředí, příjemní lektoři, zábavný program. Veškeré pomůcky tu dítěti zapůjčí a když bude zrovna nemocné a na lekci nebude moci jít, může se těšit na náhradu.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares