Jak vychovat šťastné děti? Zde je několik způsobů! 1. díl

Pokud dáte svým dětem šťastné a zdravé dětství, připravujete jim i další úspěch v životě. Mnoho rodičů se však ptá, jak přesně vychovávat šťastné děti? Neznamená to, že jim poskytnete chvilkové potěšení nebo okamžité uspokojení.

Šťastné děti vlastní celý soubor dovedností, který jim umožňuje užívat si dlouhodobého štěstí v životě. Jsou schopnější snadněji dosáhnout svých cílů. Svým dětem můžete pomoci tyto dovednosti rozvíjet i tím, že si osvojíte zdravé a hlavně celoživotní návyky.

Podporujte hraní venku

Nepodceňujte sílu venkovních her. Běh po trávě, šplhání po stromech, houpání na houpačce, ale i kopání do hlíny lopatou, atd.

Studie ukazují, že vůně spojené s přírodou, např. borovice, posekaná tráva a levandule – mohou vašemu dítěti zlepšit náladu. Povzbuďte své děti, aby si četly knihy venku. Stejně tak mohou na čerstvém vzduchu vykonávat i domácí úkoly. To jim poskytne pocit štěstí.

Venkovní hra zlepšuje také sociální dovednosti a děti s lepšími sociálními dovednostmi si pravděpodobně užívají i zdravější vztahy.

Děti s dokonalejšími sociálními dovednostmi mají také dvakrát vyšší pravděpodobnost, že půjdou na vysokou školu. Současně také nižší riziko ke zneužívání návykových látek, obezitě a násilí. 3

Udělejte si z hraní venku každodenní rutinu. I když počasí není ideální, povzbuďte své děti, abyste šli alespoň chvíli ven.

Omezte čas strávený na obrazovce

Hraje vaše dítě dost často videohry? I když mu to dělá radost, příliš mnoho času na obrazovce je špatné na psychiku. Dospívající, kteří trávili méně času na svých digitálních zařízeních a více času aktivitám mimo obrazovku byli šťastnější.

Stanovte dětem jasné limity času stráveného u obrazovek. Pokud má dítě současně i mobil, neumožněte mu na něj přístup při rodinných aktivitách, jízdě v autě nebo při hraní venku.

A stanovte si určitá pravidla, kolik času může strávit sledováním televize a používáním počítače.

V příštím díle vás čekají další zajímavé tipy!

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares