Co je bezpečné dělat v těhotenství (a co naopak ne)

Těhotenství je období plné radosti a očekávání – ale také plné otázek? Co je pro vás a vaše dítě bezpečné? A čemu se naopak úplně vyhnout?

Gelová manikúra

Pro dámy zvyklé na pravidelnou údržbu nehtů, může být pokušení zajít si do nehtového studia velice silné. Ale pozor: chemické složky gelu mohou být pro dítě potenciálně toxické a UV záření, kterým se gel fixuje může mít až karcinogenní účinky. V těhotenství dejte tedy raději přednost normálnímu laku.

Konzervovaný tuňák

Je známo, že tuňák v konzervě obsahuje rtuť, ale buďte bez obav: přibližně 6x do měsíce si tuto rybí konzervu dopřát můžete. Ryby jsou navíc v těhotenské stravě nenahraditelné – obsahují velké množství omega-3 mastných kyselin, které napomáhají zdravému vývoji nervové soustavy u dítěte.

Repelenty proti hmyzu

Komáři, mouchy a jiné potvůrky nám mohou opravdu znepříjemňovat život. Dříve než se ale nastříkáme repelentem, měli bychom věnovat pozornost jeho složení. Některé přípravky totiž obsahují chemickou látku známou pod zkratkou DEET, která může být ve větším množství potenciálně nebezpečná pro zdravý srdeční vývoj dítěte. Není třeba panikařit, ale příště zkuste vybírat spíše přírodní repelent.

Léky na spaní

Těm se během těhotenství raději vyhněte úplně. A pokud to bez nich, vždy se poraďte se svým gynekologem.

Opalování

Ať už na slunci nebo v soláriu, opalování není příliš bezpečná ani mimo těhotenství, jelikož zvyšuje pravděpodobnost rakoviny kůže. O to spíš se v těhotenství držte raději mimo slunce.

Zdroj: fitpregnancy.com

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares