3 způsoby jak dosáhnout správného natočení miminka před porodem

Během posledních týdnů těhotenství bude lékař pravidelně kontrolovat polohu vašeho miminka. Je důležité, aby se před porodem natočilo do správné pozice – tedy hlavičkou dolů, směrem k děložnímu krčku. Většina miminek se takto natočí zcela instinktivně, ale přibližně v 1 z 25 případů se tak nestane. Tehdy se obvykle doporučuje provést porod císařským řezem, protože nesprávná pozice miminka může při porodu způsobit velké komplikace. Pokud se tomu chcete vyhnout, zkuste následující triky, jak miminko podpořit, aby se otočilo do správné polohy.

Zajděte k lékaři

Pokud není miminko ve 37. týdnu těhotenství ve správné poloze, lékař vám doporučí podstoupit neinvazivní zákrok, při kterém se tlakem na břicho snaží přimět miminko ke správnému natočení. Ve více než 50 % případů je tento postup úspěšný a riziko poškození či komplikací je minimální.

Hýbejte se

Pohyb pomůže uvolnit napjaté svalstvo v oblasti břicha, a miminko tak bude mít více prostoru k případnému otočení. Existují i specializované cvičební skupiny pro těhotné ženy, které vás správné cviky naučí. Za jeden z nejefektivnějších pohybů se považují dřepy – ale pozor – jen se souhlasem vašeho lékaře. Ne pro všechny ženy je takový druh posilování vhodný.

Připravte si plán porodu

Pokud se vám žádným z uvedených způsobu nepodaří dosáhnout kýženého výsledku, nezoufejte – stále ještě se můžete císařskému řezu vyhnout. Během porodu zkuste maximálně uvolňovat bederní oblast – ideálně pomocí horkých koupelí, cvičení na míči, masáží zad apod. Pokud to jen trochu bude možné vyhněte se epidurálu a zkuste porodní bolesti vydržet. Silné stahy hladkého svalstva jsou obvykle dobrým pomocníkem, který vaše miminko nasměruje tak, jak je to potřeba.

Zdroj: www.parents.com

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares