Jak na rýmu přírodním způsobem? I v létě nás může překvapit

Léto je sice typické tím, že je teplé počasí, ale nyní tomu tak není. Děti i vy můžete snadno chytit rýmu.

Plno dětí nemá rádo, když jim něco stříká do nosu kapky, i z toho důvodu se nabízí tento originální „homemade“ recept na tyčinku s eukalyptem.

Používejte vždy, když máte:

problém s dutinami, ucpaný nos, rýmu, alergii, běžné nachlazení

K výrobě domácího inhalátoru budete potřebovat:

jednu tubu po balzámu na rty

kousek bavlněné látky nebo mušelín

5 kapek esenciálního oleje z eukalyptu

kus špejle

Postup:

Látku nastříhejte na tenké proužky a 2-3 kousky naviňte do tuby a zatlačte špejlí dolů. Zakryjte váš nový inhalátor krytem a v případě potřeby inhalujte.

Učiníte to tak, že sejmete kryt a vdechnete olej z látky do každé nosní dírky. Vždy nezapomeňte nasadit kryt, jinak nebude účinný. Nicméně nemusíte ho hned vyhazovat, když vyčichne, stačí opět nakapat pár kapek a je to.

Na dezinfekci nosní sliznice lze použít rozmarýnový olej. Při inhalaci působí na nosní sliznici jako germicid. Stačí zase 5 kapek a ucítíte úlevu.

Při zánětu nosních dutin je heřmánkový olej ideální jako podpůrná terapie. Pomáhá splasknout oteklé nosní dutiny. Někdy mohou být nosní dírky oteklé a heřmánek tomu může pomoci ulevit.

Trpíte na pocit suchosti v nose? Objevte kouzlo, které vám nos zvlhčí. Je to růžový esenciální olej, který má tyto schopnosti. Prasklinky v nose nemají šanci se rozbolavět.

Jiná použití:

Domácí inhalátor můžete zkusit použít také v případě, že vás bolí hlava. Připravte si jej však s jiným olejem, např. z máty peprné.

Máta peprná uvolňuje dýchací cesty a umožňuje přísun většího množství kyslíku do mozku, čímž zmírňuje některé účinky bolestí hlavy.

Špatně spíte? Nebojte se použít esenciální olej z levandule pro lepší spánek. Opět vkápněte 5 kapek do čisté látky. Levandule uklidňuje tělo i mysl, bude se vám spát pohádkově.

Na nevolnost zabírá 5-10 kapek zázvorového esenciálního oleje.

K relaxaci použijte 5-10 kapek esenciálního oleje ylang ylang.

Štítky: , , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares