Naučte se, jak si vyrobit letní sprej na vlasy s mořskou solí

I vlasy na pláži by měly vypadat skvěle a v kondici. Sprej s mořskou solí jim k tomu zákonitě napomůže. Léto je v plném proudu a tento osvěžující sprej je ideální vzpruhou pro vaše vlasy.

Sprej s mořskou solí vám bude připomínat léto i v chladnějších dnech

Evokuje krásné představy o slunění se, vodních radovánkách a plno dalšího. Alespoň na část roku si přetransformujte mozek na vzpomínky ze slunce a písku. Moře navíc uklidňuje a uzdravuje duši.

Každý se u moře cítí lépe již jen tím, že je tu čerstvý vzduch a parádně se nám dýchá…také se zde tvoří díky plnému slunci i větší dávka vitamínu D.

Ideální na vlasy se sklonem ke krepatění

Máte ráda své přirozeně vlnité vlasy? Někdy ano, ale někdy zase ne, protože vlhkostí ztrácí svou hladkost a strukturu. Zkrátka a jasně zkrepatí, což není vůbec nic příjemného, natož vzhledného.

Složení:

  • 1 šálek teplé vody
  • 1 lžíce mořské soli
  • 1 lžička epsomské soli
  • 1 lžíce kokosového oleje
  • 1 polévková lžíce gelu z aloe vera
  • 5 kapek éterického oleje (volitelně)

Postup:

Teplá voda lehce přihřátá na sporáku je ideální, teplá voda z kohoutku je málo. Přidejte do ní soli a míchejte, dokud se nerozpustí. Když je sůl rozpuštěná, vlijte trochu organického kokosového oleje.

Opět je potřeba to důkladně vmíchat. Dále přilijte jednu polévkovou lžíci gelu z aloe vera. Když chcete kápnout esenciální olej pro vůni, dejte v množství cca pěti kapek. Dobře promíchejte a poté nalijte do rozprašovače. Na vlasy aplikujte dle potřeby.

Hlavní přísadou je tedy mořská sůl, jaké má blahodárné účinky?

Mořská sůl je prospěšná, protože dodává texturu vašim vlasům. Možná jste slyšeli, že sůl vlasům škodí je to částečně pravda, ale obsah soli v oceánu je mnohem koncentrovanější, než v tomto spreji.

DIY sprej s mořskou solí obsahuje čtyři typy přírodních kondicionérů, takže pro vaše vlasy není žádnou hrozbou.

Další ingredience

Epsomská sůl je ve skutečnosti jen krystalizovaný hořčík a běžně se používá k dodání objemu vlasů. Má také kondicionační vlastnosti a kokosový olej je zase neuvěřitelně zvlhčující, stejně jako aloe.

Štítky: , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares