Co dělat, když dítě odmítá jíst

Pokles chuti k jídlu je častým problémem, kdy dítě odmítá jíst. Děti mají nezralé trávicí systémy, které se postupně vyvíjejí, jak rostou, což způsobuje změny v jejich chuti k jídlu. V některých situacích, jako je prořezávání zoubků, může normálně dojít k poklesu chuti k jídlu. Pokud se však obáváte, že vaše dítě nejí správně, poraďte se s pediatrem, abyste věděli, zda existuje základní příčina. Může to vyvolat obavy, protože pokles chuti k jídlu může způsobit podvyživení dítěte.

Poraďte se s pediatrem

Lékař může určit důvody odmítnutí dítěte jíst. Například, pokud dítě odmítá jíst kvůli zácpě, může lékař navrhnout dietní změny, které zmírní zácpu. Některým dětem, které kvůli špatnému zdravotnímu stavu odmítají jíst, mohou být předepsány léky ke zlepšení zdraví.

Zkuste menší množství

Miminko nebo batole mohou ztratit zájem o jídlo, pokud jim vždy nabízí velké množství jídla najednou. Mají malinká bříška, která se snadno plní. Krmte proto menšími porcemi, ale častěji.

Nekrmte dítě nebo batole násilím

Násilné krmení činí dobu jídla stresující a vytváří v mysli dítěte negativní vnímání jídla. Stejně tak nikdy nenuťte batole dojíst vše, co má na talíři. Místo toho je naučte jíst co nejvíce v závislosti na jejich hladu a sytosti.

Nabízejte zdravé svačiny v pravidelných intervalech

Zajistí, aby vaše dítě dostávalo malé porce jídla místo toho, aby jedlo velké množství najednou, což způsobí, že bude později jídlo odmítat.

Sledujte apetit svého dítěte přibližně týden

Někdy děti jedí méně jen v některé dny. Méně nebo odmítnutí jíst jeden nebo dva dny v týdnu by vás nemělo znepokojovat.

Zkuste udělat jídla atraktivní a přitažlivá

Starší miminka a batolata je často potřeba nalákat k jídlu na základě jeho prezentace. Čas jídla můžete udělat zajímavým podáváním jídel přitažlivými způsoby. Můžete také poskytnout různá jídla pro prsty, která může dítě jíst a vychutnávat si je vlastníma rukama.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares