Sportem a úpravou jídelníčku k lepší postavě

Při pohledu do zrcadla se trápíte? Máte pocit, že se svému partnerovi ani nemůžete líbit? Přemýšlíte, jak vytvarovat svoji postavu a být zase přitažlivá jako dřív? Vsaďte na pohyb a úpravu jídelníčku.

Cesta ke krásnému tělu vede přes pohyb a zdravý jídelníček

Jak krásné by bylo, kdyby si stačilo přát lepší tvary. Žádná zlatá rybka, která vám splní tři přání neexistuje, stejně tak kouzelné oříšky. Kdo chce něco změnit, ten se o to musí sám zasloužit. V případě vysněné postavy jde o způsob stravování a taky o pohyb. Začněte se hýbat, ve stravě minimalizujte sacharidy a konzumujte kvalitní proteiny a zdravé tuky.

Jak na zdravý jídelníček?

Když se řekne zdravý jídelníček, nemusí nutně hned jít o dietu. Mnohem důležitější je zaměřit se na to, co jíte, kdy a kolik toho je. Mnozí z nás ráno nesnídají, k obědu rychle zhltneme to první, co se namane a večer se všechno snažíme dohnat.

Přes den toho navíc moc nevypijeme, nemáme na to čas. Po návratu domů pijeme jednu sklenku vody nebo slazené limonády za sebou. Tím ale našemu tělu škodíme. Jak na to správně?

  • Jezte pravidelně 5x denně, raději menší porce.
  • Den začněte snídaní, nevynechávejte žádné hlavní jídlo.
  • Ke každému jídlu si dejte porci ovoce nebo zeleniny, ideálně s nízkým obsahem sacharidů.
  • Jezte libové maso.
  • Dopřejte si ryby i mořské plody.
  • Každé jídlo si vychutnejte, žvýkejte pomalu.
  • Nezapomínejte na vlákninu.
  • Poslední jídlo si dejte asi 2 hodiny před tím, než ulehnete ke spánku. Ano, opravdu jde o mýtus, když se říká, že poslední jídlo se má jíst v 18,00 hodin.
  • Kdo chce zhubnout, ten nesmí hladovět. Hubnutí není o tom, že nejíte vůbec, ale jak jíte. Ideální je dostat se do kalorického deficitu, tedy stavu, kdy je energetický příjem nižší než výdej.
  • Ke snídani si dejte víc sacharidů, k obědu bílkoviny a zdravé tuky. Na odpolední svačinu je ideální méně sacharidů a víc bílkovin, večeři by měly tvořit bílkoviny a zelenina.
  • Hlídejte si i pitný režim. Během hubnutí se z těla uvolňují toxiny, které je třeba odplavit. Vyhněte se ale slazeným limonádám a alkoholu, dejte přednost čisté vodě a neslazeným bylinkovým čajům.

A co ten pohyb?

Ten k hubnutí patří stejně jako zdravé stravovací návyky. Jedno bez druhého nemůže existovat, k úspěchu je třeba obojí. To ale neznamená, že hned musíte kupovat permanentku do fitka a trávit tam dlouhé hodiny.

To, že když vás po tréninku nic nebolí, cvičíte špatně, je jen další mýtus. Začít klidně můžete svižnými procházkami, jógou, plaváním, kardiem, jízdou na kole. Až si tělo na pohyb zvykne, můžete zátěž zvyšovat. Ale postupně.

Bát se nemusíte ani posilování. Díky němu zpevníte klouby, které se hlavně u žen často uvolňují, posílíte i šlachy a svaly, zvýšíte bazální metabolismus, snížíte bolest zad a zpevníte celé tělesné jádro.

Víte, že pohyb zlepšuje i náladu? A ta je pro hubnutí potřeba.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares