Děti jsou notoricky známé vybíráním v jídle: naučte se jíst výživná jídla celá rodina

Přimět děti jíst plnohodnotná jídla je sice náročné, ale ne nemožné. Děti potřebují dobře vyváženou stravu, aby správně rostly a vyvíjely se. Co pro to můžete udělat?

Dodržujte následující tipy: je to jednoduché

Na růst a vývoj vašeho dítěte mají vliv celoživotní návyky. Když s nimi začnete od mala, dítě si zvykne a osvojí si je.

Vytvořte si stravovací plán

Děti by měly jíst každé 3 hodiny. To jim pomáhá udržovat stabilní hladinu cukru v krvi a zabraňuje tomu, aby hladověly a byly protivné. Jedná se o tři jídla a dvě svačiny. Nutné je také nabízet tekutiny. Pokud plánujete výlet, vezměte si s sebou svačinu, třeba slané preclíky a jablka.

Plánujte si i večeře. Většinou to dopadá tak, že člověk sní na talíři, co dům dá. To samé děti. Rozhodně by nikdy neměla chybět zelenina, ovoce a bílkoviny v podobě masa, ryby, vejce, sýru, celozrnného chlebu, těstovin, rýže nebo fazolí. Nenuťte děti vše dojídat, samo ví, kdy je syté a má dost.

Učiňte z jídla zábavu

Zkuste připravit palačinky ala „Mickey mouse“ tak, že hlavnímu kulatému tvaru, nakapete do pánvičky další těsto. Musíte však dát pozor na to, aby to vypadalo jako uši. A chléb je pro dítě mnohem atraktivnější, když je vykrájen do určitých tvarů, stejně tak zelenina. Postačí vám k tomu obyčejná vykrajovátka.

Nechte své děti pomáhat s vařením

Děti se rády učí a pomáhají. Jejich účast na vaření je skvělý způsob, jak posílit správné stravovací návyky. Budou mít daleko větší zájem o jídlo, pokud ho připraví s vámi nebo starší děti i samy.

Můžete začít i tak, že si na svoje jídlo vyberou v obchodě i suroviny. Přípravu muffinů a sušenek si děti zamilují.

Na snídani se snažte vybírat jídla s vlákninou. Cereálie nebo smoothie je super volbou. Ovesné vločky a oříšky jsou lahůdka, dozdobte ovocem. Křupavá snídaně je na světě a nestojí vás téměř žádný čas. Vyberte jim čas od času i sójový nápoj s čokoládovou příchutí.

Děti mají rády omáčky

A nemusí to být jen omáčky jako takové k masu a vývarové, ale třeba švestková, jablečná či slaný tvarohový dip třeba s pažitkou.

Štítky: , , , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares