5 letních zdravotních problémů u dětí, na které si musíte dávat pozor

Léto se blíží, i kdy to občas tak venku nevypadá. Ani se nenadějem a děti budou mít dlouhé letní prázdniny.

Léto přináší horké dny, takže děti mají sklon jíst venku, jíst studené potraviny, udržovat klimatizaci zapnutou nebo si hrát venku. Z tohoto důvodu mohou děti čelit následujícím zdravotním problémům.

Úpal

Pokud je vaše dítě vystaveno vysokým teplotám po dlouhou dobu, může malé zažít úpal. Obvykle se vyskytuje, když jsou okolní teploty vyšší než 30 stupňů Celsia a teplo je absorbováno povrchem kůže. Úpal poznáte podle viditelných příznaků, pokud je dítě velmi teplé na dotek, nebo má vysokou horečku či má suchý jazyk. Nakonec se vaše dítě může upadnout do bezvědomí.

Spáleniny od slunce

Děti si rády hrají venku, pokud nejsou závislé na svých telefonech. Hraní venku po celé hodiny znamená dlouhodobé vystavení pokožky přímému slunečnímu záření. Kůže se stává červenou a zbarvenou kvůli škodlivým slunečním paprskům, když dojde ke spálení sluncem.

Růst bakterií

Růst bakterií je velmi vysoký při vysokých teplotách a vlhkosti v létě. Kvůli tomu existuje více případů souvisejících s potravinami a nemocemi přenášenými vodou. Jídlo se stává zastaralým a toxiny se uvolňují, což vede k otravě jídlem. Kvůli nadměrnému růstu bakterií může vést k onemocněním, jako je gastroenteritida nebo hepatitida A nebo tyfus. Děti s takovými nemocemi mohou mít bolení bříška a průjem.

Dehydratace

Když si děti hrají venku, nemyslí na teplo. Jsou tak ponořeni do svých her, že si ani nedají pauzu a nepijí vodu, což může vést k dehydrataci. Takže dávejte pozor na známky dehydratace u vašeho dítěte.

Kousnutí hmyzem

Komáři a hmyz milují letní sezónu stejně jako vaše dítě. Důkazy lze vidět ve formě kousnutí hmyzem na těle vašeho dítěte. Mažte děti repelentem, než vyrazí ven.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares